Ugotuj mi bajkę!

0
996

„Ugotuj mi bajkę!”
Majda Koren
ilustr. Agata Dudek
Wydawnictwo Ezop, 2017

Gdy jest się niejadkiem, takim jak króliczek Serduszko, to pomóc może jedynie spryt mamy i dobrze ugotowana bajka. Jak taką bajkę przyrządzić? Mama króliczka wypróbowuje trzy przepisy, dwa pierwsze wykorzystują odrobinę niebezpieczeństwa i grozy, co nie przypada maluchowi do gustu. Za trzecim razem mamie udaje się wyczarować nieco zmodyfikowaną bajkę o Czerwonym Kapturku. Zainteresowany Serduszko zajada się nią z apetytem i prosi o więcej i częściej.

Metaforyczna historia słoweńskiej autorki o tym, jak od małego rozbudzać literackie apetyty i kształtować czytelniczy gust. Najważniejsze, by czytać, oglądać, opowiadać, pokazywać różne książki i nie bać się też trudniejszych tematów, bo w jakimś momencie przyjdzie na nie czas…

Może to być również rzecz o kulinarnych perypetiach mamy i wybrednego dziecka, co z pewnością świetnie zrozumieją początkujący rodzice. Samo życie…

Ilustratorka Agata Dudek opowiada tę historię mocnymi kolorami i zgeometryzowanymi szczegółami. Sympatię budzą postaci królików, łącznie z nosem małego bohatera w kształcie – jakże by inaczej – serduszka.

Ewa Skibińska

Informacja wydawcy:

Króliczek Serduszko jest wielkim niejadkiem. Przy stole stale grymasi. Zupa zawsze jest zbyt wodnista, ziemniaki przesolone, a sałata zbyt zielona. Mama już sama nie wie, co zrobić, by jej synek zjadł obiad. Pewnego dnia Serduszko stanowczo zażądał, by ugotowała mu bajkę. Mama od razu zabrała się do pracy, a co z tego wynikło, przekonajcie się sami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj