Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD

0
689

„Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD”
Ewa Cisowska
ilust. Jola Richter-Magnuszewska
Centrum Edukacji Dziecięcej, 2018
Patronat „Rymsa”

Współczesne dzieci uczą się  języka angielskiego niemal od kołyski, a regularne zajęcia są normą w przedszkolach, czy to publicznych, czy prywatnych. Nauczyciele śpiewają, tańczą, czasami stają na głowie, żeby uatrakcyjnić swoje lekcje.

Dziecięce umyły są otwarte i chłonne. Nauka przez zabawę uznawana jest za jedną z najlepszych metod dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Repetitio est mater studiorum – coś jednak zapamiętałam z lekcji łaciny w liceum. Zatem im więcej i częściej dzieci będą powtarzać, tym więcej zostanie w ich chłonnych umysłach. Zwiększają w ten sposób szanse na to, by znacznie łatwiej uczyć się języka obcego, kiedy przyjdzie pora na poważniejszą teorię i wkuwanie zasad.

Ważne, aby od samego początku nauka języka obcego nie stresowała, ale była po prostu przyjemnością i odbywała się w sposób naturalny, czyli mimochodem, przy okazji, w codziennym sytuacjach. Właśnie do takiego naturalnego nauczania zachęca Ewa Cisowska, autorka elementarza do nauki języka angielskiego „Cat in the book”. Co istotne, autorka jest nauczycielką. Dlatego dzieli się swoim doświadczeniem w nauczaniu języka obcego, a nie tylko teorią.

Elementarz ma przejrzysty układ. Zawiera dwanaście rozdziałów skupionych wokół codziennych przedmiotów, czynności, zjawisk, m.in.: „Dwadzieścia liczb”, „Ulubione zabawki”, „Wesoła rodzina”, „Figury i kształty”, oraz wiele praktycznych porad pogrupowanych w następującej kolejności: „Let’s start” (słownik obrazkowy), „Let’s teach” (instrukcja dla nauczycieli i rodziców), „Let’s practice”, (proste ćwiczenia), „More practice” (dodatkowe ćwiczenia), „Let’s read” (rozpoznawanie alfabetu i poznawanie kolejnych słów), „Let’s sing” (teksty angielskich piosenek).

Dużym atutem elementarza są soczyście kolorowe ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej. Na pewno przypadną do gustu dzieciom. Są przyjazne, bezpretensjonalne i sprawiają, że książka nie kojarzy się z nudnym podręcznikiem. Elementarz jest spójną całością. Książka  może być pomocna także ciut starszym dzieciom, którym nauka języka obcego nie przychodzi łatwo, i muszą często wracać do podstaw.

Do elementarza dołączona jest płyta CD, więc Let’s sing and dance z angielskim na ustach!

Marta Lipczyńska-Gil

Informacja wydawcy:

Jak sprawić, by maluch swobodnie porozumiewał się po angielsku w codziennych sytuacjach? To proste! Postarajcie się wykorzystać metody nauczania języka ojczystego w nauce angielskiego. Rozmawiajcie z dziećmi po angielsku jak najczęściej: na spacerze, w trakcie zabawy, posiłków, na zakupach czy w czasie jazdy autobusem.

Działajcie razem! Niech nauka angielskiego stanie się Waszą wspólną pasją.

Naturalne nauczanie języka to nauczanie polisensoryczne, czyli wielozmysłowe. Niezbędne jest pobudzenie wszystkich zmysłów, naturalnej ciekawości dziecka oraz wrodzonych zdolności do nauki języka. Jego umysł jest jak gąbka. Podczas gdy dla dorosłych nauka to żmudny proces ciągłego powtarzania informacji, dzieciom zapamiętywanie przychodzi bardzo łatwo.

Elementarz pomoże w sposób naturalny i przez zabawę osiągnąć sukces w nauczaniu młodszych dzieci.

W książce zawarto m.in.: słówka, krótkie zdania, ćwiczenia, rymowanki i piosenki oraz niezbędne wskazówki, jak kreatywnie pracować z dzieckiem w domu i na zajęciach, aby nauka była przyjemnością i dawała lepsze rezultaty.

Elementarz zilustrowała Jola Richter-Magnuszewska, która w swoich pracach zawsze zostawia miejsce na wyobraźnię dziecka.

Do książki dołączona jest płyta z wymową słówek i piosenkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj