Opowieści z zaczarowanego lasu. ZĘBY SMOKA

0
719

„Opowieści z zaczarowanego lasu. ZĘBY SMOKA”
książka + audiobook
Nathaniel Hawthorne
seria: Mity greckie (8)
czyta: Krzysztof Tyniec
muzyka: Maciej Rychły, Mateusz Rychły
ilustr. Józef Wilkoń
opracowanie graficzne: Grażka Lange
Buka, 2019

Informacja wydawcy:

Kiedy Europę, córkę króla Agenora porywa Zeus pod postacią śnieżnobiałego byka, trzej bracia Kadmos, Feniks i Kiliks wraz ze swą matką, królową Telefassą wyruszają w długą i wyczerpującą wędrówkę w poszukiwaniu ukochanej siostry i córki. Czy uda im się odnaleźć zaginioną dziewczynkę? Jaką radę usłyszał Kadmos od świętej wyroczni z Delf? Dokąd go zawiodła zaczarowana łaciata krowa? Co wyrosło z zębów olbrzymiego smoka, zasianych przez Kadmosa po pokonaniu potwora. Posłuchajcie opowieści o wędrówce, która stała się celem życia, o zwątpieniu i nadziei.

„Opowieści z zaczarowanego lasu” Nathaniela Hawthorne’a są piękną i bezpretensjonalną interpretacją mitologii. Wystrzegając się bombastycznego stylu, z dużym poczuciem humoru, autor prowadzi nas przez „zaczarowany las” – sugestywny, tajemniczy, zaludniony przez nimfy, fauny, bogów i herosów. Ten przystępny, przyjazny dzieciom tekst (nie wznawiany w Polsce od lat 20-stu i szczęśliwie „odkopany” przez Bukę!) zyskał nagle parę sprzymierzeńców – oto Jego Ilustratorska Wysokość Józef Wilkoń zgodził się namalować „las zaczarowany”, a Maciej Rychły z kwartetu Jorgi ilustruje go muzycznie (…) Amerykański XIX-wieczny romantyk powraca do naszych bibliotek w asyście Wilkonia, ozdobiony muzycznymi obrazami Rychłego, które sprawiają, że mitologia przemawia do wszystkich zmysłów. Próżność bogów z Olimpu zostaje zaspokojona / Joanna Olech

Wydanie obejmuje książkę z ilustracjami Józefa Wilkonia oraz płytę CD z dźwiękową wersją mitu w interpretacji Krzysztofa Tyńca, bogato ilustrowaną muzycznie. Jest to więc historia do czytania, oglądania i słuchania, a tak podana mitologia pozostanie na długo w dziecięcej wyobraźni.

W serii ukazały się: „Dziecięcy raj”, „Głowa Meduzy”, „Złotodajna moc”, „Trzy złote jabłka”, „Cudowny dzban”, „Chimera”, „Minotaur”, „Zęby smoka”

W przygotowaniu: „Pałac Cyrce”, „Nasiona granatu”, „Pigmeje”, „Złote runo”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj