Wilczki

0
609

„Wilczki”
Svenja Herrmann
ilustr. Józef Wilkoń
przeł. Anna Urban
Media Rodzina, 2018

Prosta historia o wilczych szczeniętach, które opuszczają bezpieczną norę i wyruszają w głąb ciemnego, ale fascynującego lasu. Są młode, ciekawe świata, nęcą je zapachy natury, „gdzie drzewa były nieskończenie wysokie, a jednak osłaniały troskliwie małą watahę”. Odkrywają jezioro, nastroszonego jeża, napotykają na swej drodze śpiącego myśliwego. Co je czeka w dużym, pełnym nowych doznań lesie? Czy trafią do swej norki, i czekającej na nie matki? To książka drogi. Drogi ku samodzielności czterech małych wilczków. Nastrój w książce budują przede wszystkim ilustracje Józefa Wilkonia, wszechstronnego artysty, który jak nikt potrafi oddać klimat nocy, bujnej przyrody i zwierzęcą naturę. To jest rarytas dla miłośników twórczości artysty. Wilki to jego specjalność.

MG, recenzja ukazała się w 33. numerze kwartalnika „Ryms”

Informacja wydawcy:

Cztery wilcze szczenięta skuszone nęcącymi zapachami wyruszają na podbój lasu. Pełna tajemnic ciemność, zagadkowa toń jeziora, tęsknota za matką i doskwierający głód – czy wilczki poradzą sobie podczas pełnej niespodzianek wyprawy?

Prawdziwa gratka dla najmłodszych: niepowtarzalne sceny autorstwa mistrza ilustracji i rzeźby Józefa Wilkonia i plastyczny tekst Svenji Herrmann to uczta dla miłośników natury. Charakterystyczne dla artysty obrazy są prawdziwe – nie upiększają i nie idealizują. Poczuj wilczy zew i ruszaj z watahą po przygodę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj