Einstein na wiązce światła

0
1462

„Einstein na wiązce światła”
Jennifer Bern
ilustr. Vladimir Radunsky
przekł. Katarzyna Radziwiłł
Muchomor, 15 kwietnia 2019

Wzór e = mc2 jest najpopularniejszym wzorem. Zna go praktycznie każdy. Jest też jednym z najkrótszych wzorów. Idealnie wpada w ucho i prawie każdy wie, że jest on ważny tak samo, jak jego stwórca Albert Einstein, który jest ikoną fizyki i popkultury. Nie każdy jednak zna historię wzoru, a nie wszyscy mają czas na czytanie długich książek na ten temat. Idealnym wyborem, aby poczytać o Albercie, jest krótka książka „Einstein na wiązce światła”, która w przystępny sposób obrazuje jego styl życia, to, co robił, aby lepiej mu się rozmyślało. Einstein już od narodzin nie był zwyczajnym człowiekiem. Ilustrator Vladimir Radunsky idealnie wpasował się w niewielką ilość tekstu swoimi prostymi, aczkolwiek ciekawymi ilustracjami. Każda perfekcyjnie opisuje dany temat, czasami w abstrakcyjny, lecz genialny sposób. Jest nawet nawiązanie do słynnego zdjęcia Einsteina z wystawionym językiem, ale nie jest to od razu dosłowne i trzeba się chwilę przypatrzeć. Książka zawiera najważniejsze informacje na temat Einsteina. Litery są naprawdę duże i dzięki temu młodsi czytelnicy będą mogli łatwo poćwiczyć czytanie, a przy okazji dowiedzą się trochę o jednym z najsłynniejszych naukowców świata.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że napisanie tej książki nie zajęło autorce dużo czasu, ale sama przyznała, że przeczytała około 50 tytułów na temat Einsteina. Napisanie takiej krótkiej biografii o tak wielkim człowieku jest naprawdę trudne, a wybranie tylko paru faktów jest jeszcze trudniejsze. Na szczęście się to udało i powstała ciekawa książka nie tylko dla najmłodszych. Idealna dla każdego, kto ciągle zadaje dużo pytań, jest ciekawy świata albo interesuje się życiem Einsteina i chce zabłysnąć na lekcji ciekawostką z życia tego fizyka. Nie przestawajmy pytać i podważać, bo tylko tak czegoś się dowiemy, niczym Albert Einstein.

Franek Gil, lat 15, recenzja ukazała się w 35 nr. kwartalnika „Ryms”

Informacja wydawcy:

Chłopiec jedzie rowerem po zakurzonej drodze. Ale w wyobraźni pędzi z prędkością światła po promieniu słońca. W tym genialnym umyśle pojawi się jeden z najbardziej rewolucyjnych pomysłów, jakie kiedykolwiek wymyślono. Od chłopca nieskończenie zadziwionego cudem świata, Albert Einstein wyrósł na geniusza, który rzucił głębokie światło na nasze zrozumienie wszechświata.

Jennifer Berne i Vladimir Radunsky zapraszają czytelnika do podróży z Einsteinem, podróży pełnej ciekawości, śmiechu i nauki, która pokazuje potężny wpływ wyobraźni na życie człowieka.

Zachwycająca się ciekawością Einsteina książka zainspiruje małe dzieci do odkrywania fascynujących nauk.
                                          Walther Isaacson, autor „Einstein: jego życie i wszechświat”

Jennifer Berne jest wielokrotnie nagradzaną autorką biografii Jacques‘a Cousteau. Po udanej karierze w reklamie, Jennifer zaczęła pisać dla Nick Jr Magazine. Pisze książki na temat, który kocha najbardziej – naszym niesamowitym wszechświecie i ludziach, którzy odkrywają jego sekrety. Mieszka na pięknym wzgórzu w Columbia Country w stanie Nowy Jork w zaprojektowanym przez siebie domu.

Vladimir Radunsky opublikował ponad trzydzieści książek dla dzieci. Zostały przetłumaczone na wiele języków, otrzymały wiele nagród i były prezentowane na wystawach we Francji, Rosji, Włoszech, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Vladimir Radunsky jest naturalizowanym obywatelem Stanów Zjednoczonych, podobnie jak Einstein. Dzielił swój czas między Nowy Jork i Rzym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj