Ala ma kota. A Ali? Zdanka pierwsza klasa

0
893

„Ala ma kota. A Ali? Zdanka pierwsza klasa”
Jolanta Nowaczyk
ilustr. Daria Solak
Dwie Siostry, 2016
wiek: 5+

Informacja wydawcy:

Książkowa podróż przez elementarze z różnych stron świata: 25 krajów sportretowanych za pomocą pierwszych zdań do nauki czytania.

Pamiętacie swoją pierwszą czytankę? A może dopiero szykujecie się do szkoły? Czy jesteście ciekawi, jak brzmi pierwsze zdanie, które przeczytacie?

Z tej książki dowiecie się, od czego zaczynają naukę dzieci z różnych stron świata.

Projekt „Ala ma kota. A Ali?” (pierwotny tytuł „Wieża Babel”) zdobył nagrodę główną jury Wydawnictwa Dwie Siostry w konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014.

Z werdyktu jury:

Niezwykle nośna i oryginalna koncepcja tej książki zaprasza czytelnika do międzykulturowej podróży. Oglądamy tu świat, który wyłania się z języka pisanego: pierwsze, najbardziej elementarne obrazy, z którymi obcują początkujący czytelnicy. W każdym języku ten zapisany świat zaczyna się inaczej – a podróż tropem tych różnic może być fascynująca.

Jolanta Nowaczyk (ur. 1992) – ukończyła studia na Wydziale Intermediów w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, obecnie studiuje w Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest artystką sztuk wizualnych, posługuje się takimi mediami jak wideo, instalacja i performance. „Ala ma kota. A Ali?” to jej pierwsza książka dla dzieci, zainspirowana rozmową z pewnym Gruzinem. 

Daria Solak (ur. 1991) – ilustratorka i projektantka graficzna. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Bolonii. Uzależniona od kawy i książek dla dzieci. „Ala ma kota. A Ali?” to pierwszy zilustrowany przez nią tytuł.