Piersi

0
997

„Piersi”
Gen-ichiro Yagyu
ilustr. Gen-ichiro Yagyu
przeł. Karolina Radomska-Nishii
Tako, 2014
wiek: 5+
seria: Moje Ciało

O wydanym wcześniej „Strupku” Genichiro Yagyu pisałam bardzo pozytywnie. „Piersi” też trzymają poziom, a sugestywna okładka, mimo że narysowana bez specjalnych trików, zachęca, by zajrzeć do środka. Nieznającym nowej serii Wydawnictwa Tako wyjaśnię, że przybliża ona w sposób bardzo przystępny, obrazowy, medyczne ciekawostki związane z ludzkim ciałem.

Jako że oba tytuły celują w wiek przedszkolny i bliższe są książce obrazkowej niż beletrystycznej, autor unika niezrozumiałych terminów, sięga po opis, przykład z życia wzięty, prostą definicję, czasem również żart. Treści „niegrzecznych” tu nie znajdziecie. Genichiro Yagyu pisze o głównej funkcji kobiecych piersi, które są przede wszystkim źródłem mleka i pokarmu dla niemowląt.

Paleta barw ograniczona do zaledwie kilku żywych kolorów, flamastrowe kontury, zdecydowana kreska i wyrazista okładka – jest efektownie i na temat.

Ewa Skibińska

Informacja wydawcy:

Dlaczego kobiety mają duże piersi?
Po to, by mogły karmić mlekiem swoje dzieci!
Nasza nauczycielka nie ma dzieci, a ma biust.
Mężczyźni też mają piersi! Ale nie ma w nich mleka!

„Piersi” to drugi tom serii książek o ludzkim ciele stworzona przez japońskiego autora Gen-ichiro Yagyu. Książka w zabawny i zrozumiały dla najmłodszych dzieci sposób wyjaśnia, jak działają piersi.