Książka dla niedorosłych Lokomotywa 2019

0
1182

Wkrótce już po raz drugi wystartuje internetowy plebiscyt czytelników – Książka dla niedorosłych Lokomotywa 2019. Inicjatywa stworzenia plebiscytu zrodziła się w środowisku blogerów książkowych, którzy od lat zajmują się popularyzowaniem czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Nominacje w sześciu kategoriach (Fabuła, Fakt, Obraz, Komiks, Przekład, Od A do Z) przedstawią autorki i autorzy jedenastu blogów („Co czytam Konstantemu i Matyldzie”, „Dodruk poproszę”, „Maki w Giverny”, „Mała czcionka”, „Mała Ka(f)ka”, „Mały pokój z książkami”, „O tym, że”, „Poczytaj dziecku”, „Synkowe czytanie”, „W Nieparyżu”, „Zabawkator”). Formularz głosowania ruszy 15 stycznia 2020 r. Lista nominacji wraz z uzasadnieniami będzie dostępna na profilu facebookowym akcji.
Link do profilu Lokomotywa 2019: https://www.facebook.com/lokomotywa2019/

Wśród laureatów zeszłorocznej edycji plebiscytu znaleźli się następujący twórcy oraz tytuły:
FABUŁA – Justyna Bednarek – „Babcocha” (Poradnia K Wydawnictwo)
FAKT – Wojciech Grajkowski & Piotr Socha – „Drzewa” (Wydawnictwo Dwie Siostry)
OBRAZ – Emilia Dziubak – „Horror” (Wydawnictwo Gereon)
KOMIKS – Tomasz Samojlik – „Zguba Zębiełków” (Wydawnictwo Kultura Gniewu)
PRZEKŁAD – Joanna Wajs – „Zwierzoobjaśniarka” (Wydawnictwo Nasza Księgarnia)
OD A DO Z – Wojciech Grajkowski & Piotr Socha oraz zespół redakcyjny w składzie: Jakub Dolatowski (konsultacja merytoryczna), Magdalena Cicha-Kłak (redakcja), Karolina Iwaszkiewicz (korekta), Piotr Bałdyga (skład i przygotowanie do druku), Perfekt (druk) – „Drzewa” (Wydawnictwo Dwie Siostry)

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj