Wilczek

0
1566

„Wilczek”
Gerda Wagener
ilustr. Józef Wilkoń
przeł. Monika Lutz
Tatarak, wznowienie: marzec 2020
wiek: 2+

Informacja wydawcy:

Mały Wilczek jest inny – nie poluje na zające, zamiast łowić ryby woli się chlapać w wodzie, a do tego najbardziej na świecie lubi szczaw. Nikt nie boi się takiego Wilka… Nawet Mysz… Wyjątkowa opowieść o byciu innym, odrzuceniu, akceptacji i wreszcie – o miłości. Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy książkę autorstwa Gerdy Wagener po mistrzowsku zilustrowaną przez Józefa Wilkonia. Wydana przez szwajcarskie wydawnictwo Bohempress, doczekała się do dzisiaj kilku przekładów i czterech wznowień w samej tylko Szwajcarii. Wyjątkowa opowieść o byciu innym, odrzuceniu, akceptacji i wreszcie – o miłości.

Książka otrzymała Nagrodę Honorową Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2007”.

Gerda Wagener (ur. 1953, zm. 1998) Studiowała pedagoikę socjalną i germanistykę w Essen. W międzyczasie pracowała od 1977 roku przy kształceniu dorosłych i była zastępcą dyrektora w katolickim instytucie kształcenia rodziny. W połowie lat 80-tych Gerda często pisywała w pedagogicznych periodykach fachowych. Wtedy rozpoczęła karierę jako pisarka książek dla dzieci i młodzieży. Jej pierwszym dużym sukcesem była książka dla dzieci pt. „Typowa mama”. Książki Gerdy Wagener zostały przetłumaczone na wiele języków obcych, m.in. na szwedzki, niderlandzki, francuski, włoski, fiński, słoweński oraz polski. Gerda Wagener mieszkała w Wuppertalu. Zmarła w czerwcu 1998 roku.

Józef Wilkoń (ur. 1930) Malarz i rzeźbiarz, autor ilustracji i opracowania graficznego do ponad 200 książek dla dzieci i dorosłych wydanych w Polsce i za granicą. Laureat wielu prestiżowych nagród. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych na całym świecie. Jego dzieła znajdują się w wielu międzynarodowych kolekcjach, zwłaszcza w Japonii, gdzie są szczególnie cenione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj