Kropka i Kreska

0
1012

„Kropka i Kreska”
Véronique Cauchy
ilustr. Laurent Simon
przeł. Paulina Błaszczykiewicz
Wydawnictwo Kropka, premiera: 25 marzec 2020
wiek: 3+

Informacja wydawcy:

„Kropka i kreska” to prosta i urocza opowieść dla najmłodszych o tolerancji, przyjaźni, lepszym świecie, o który zawsze warto walczyć, i o świetnej zabawie!

Pewnego dnia kropka spotkała kreskę. Od razu przypadły sobie do gustu i rozpoczęły pyszną zabawę. Wspólnie stworzyły huśtawkę, ślimaka, śmigło, a nawet banjo! Zabawa okazała się jeszcze lepsza, gdy dołączyły do nich inne zaprzyjaźnione kropki i kreski z dalekich krain. A było ich mnóstwo – małe, duże, pękate, chudziutkie, młodsze i starsze. Wszystkie bardzo szybko doszły do wniosku, że razem można więcej, a siła tkwi w różnorodności!

I w prostocie! Bo wcale nie potrzeba wielu słów, by przekazać to, co najważniejsze. „Kropka i kreska” Véronique Cauchy z ilustracjami Laurenta Simona, dla dzieci w wieku od trzech do pięciu lat, jest tego świetnym przykładem. Trudno o bardziej uniwersalny i potrzebny w dzisiejszym świecie przekaz i ubranie go w bardziej przyjazną formę.

Kropka i kreska to radosna i ujmująca książka dla najmłodszych, idealna jako inspiracja dla wychowawców, świetnie sprawdzi się podczas zajęć z dziećmi w domu czy w przedszkolu. Zachęca do kreatywności, rozwija wyobraźnię i w prosty sposób tłumaczy, jak ważna jest przyjaźń, wzajemny szacunek, współpraca i akceptacja różnorodności przy jednoczesnym zachowaniu tego, co indywidualne.
Children’s Books Heal

O autorach:

Véronique Cauchy  – Ekspertka w zakresie handlu międzynarodowego, kierowała firmą kadrową w rodzinnej Normandii, ale jej życie i zainteresowania diametralnie się zmieniły, kiedy urodziła dzieci i odkryła literaturę dziecięcą… Mieszka we Francji.

Laurent Simon – Ilustrator, w 2001 roku ukończył szkołę artystyczną Emile Cohl w Lyonie. Po krótkim stażu w agencji kreatywnej Costume 3 Pièces w 2009 roku powrócił do kariery ilustratora. Tworzy przede wszystkim reklamy i plakaty. W 2011 roku napisał swoją pierwszą książkę, Cacophonie a Fabémol ilustrowaną przez Marie Flusin. Mieszka we Francji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj