Nowy serwis edukacyjny FILMWSZKOLE.PL

0
788

Szukasz inspirujących materiałów dydaktycznych i wsparcia w zdalnej edukacji? Serwis filmwszkole.pl oferuje dostęp do scenariuszy lekcji, filmów edukacyjnych i lekcji multimedialnych, przygotowanych w odniesieniu do kilkudziesięciu starannie wybranych w oparciu o walory edukacyjne tytułów filmowych.

Filmwszkole.pl to kompleksowa platforma edukacji z filmem, stworzona przez zespół doświadczonych edukatorów filmowych z Pracowni Ferment Kolektiv, którzy od lat odpowiadają m. in. za realizację programu edukacyjnego dla kin sieci Multikino i Cinema 3D.

Serwis kierowany jest zarówno do nauczycieli i uczniów, jak i do rodziców, którzy na co dzień mierzą się z realiami zdalnej edukacji i poszukują wsparcia w związanych z tym wyzwaniach.

Zależało nam, żeby – wykorzystując nasze kilkunastoletnie doświadczenie w edukacji z filmem – stworzyć serwis możliwie „wielofunkcyjny”: użyteczny dla wszystkich, którym leży na sercu troska o efektywną i inspirującą edukację, aktualnie – w zdalnej formule. Od lat pracujemy z nauczycielami, jesteśmy z nimi cały czas kontakcie i wiemy, że przygotowanie zdalnych lekcji – często dla kilku różnych klas tego samego dnia – nie jest łatwym zadaniem. Jako rodzice dostrzegamy natomiast, że jednym z wyzwań, które stawia przed nami obecna sytuacja jest znalezienie angażujących sposobów i metod edukacji, które uczynią domową naukę zajmującą i efektywną – mówi Radosław Tomasik, współwłaściciel Ferment Kolektiv.

Serwis filmwszkole.pl oferuje dostęp do scenariuszy lekcji, filmów edukacyjnych i lekcji multimedialnych przygotowanych w odniesieniu do kilkudziesięciu tytułów filmowych. Materiały dydaktyczne dotyczące filmów o wybitnej wartości edukacyjnej zostały zebrane w jednym miejscu, uporządkowane w odniesieniu do kategorii wiekowych i obszarów tematycznych, których dotyczą. Z myślą o nauczycielach twórcy strony przygotowali również opcję łatwego udostępniania materiałów uczniom. Dodatkowo Użytkownicy filmwszkole.pl znajdą w serwisie również zestawienia zagadnień edukacyjnych, ułatwiające pracę z konkretnymi tytułami oraz linki do legalnych źródeł – serwisów VOD, w których można obejrzeć filmy, będące przedmiotem opracowań.

W tworzeniu materiałów edukacyjnych brali udział m. in. filmoznawcy, historycy, poloniści i psychologowie. Scenariusze lekcji przygotowali nauczyciele-praktycy, którzy dzielą się w nich swoimi sprawdzonymi metodami nauczania – wiele proponowanych rozwiązań można zaadaptować do warunków zdalnej edukacji, niektóre wykorzystać po powrocie do szkół. Udostępnione treści są skorelowane z podstawą programową i pomagają realizować wynikające z niej zagadnienia edukacyjne w sposób efektywny i atrakcyjny –  nie tylko w czasie pandemii.

Część zasobów filmwszkole.pl została udostępniona za darmo; za 3-miesięczny dostęp do pozostałych materiałów Użytkownik zapłaci 19,90 zł, czyli mniej niż 7 zł/m-c. Opłata ma umożliwić twórcom filmwszkole.pl prace nad kolejnymi materiałami, o które sukcesywnie planują uzupełniać serwis.

Jako edukatorzy filmowi i osoby związane na co dzień z branżą kinową znaleźliśmy się w sytuacji, w której nasze aktualne przychody wynoszą 0 zł. Chcemy ocalić nasze zasoby i nieprzerwanie działać, tworząc kolejne użyteczne materiały dydaktyczne. Wierzymy, że właśnie w edukacji z filmem tkwi  – niewykorzystany do tej pory – potencjał. Film jest jednym z najlepszych i najpowszechniejszych nośników emocji; nie ma takich treści, których nie dałoby się za pomocą filmu przekazać. Jako bardzo angażujące medium jest też niesamowicie skuteczny w edukacji. Pomaga aktywizować uczniów, uwalnia emocje, staje się punktem wyjścia do dyskusji; ma nieocenioną moc sprawczą, także jeśli chodzi o budowanie płaszczyzny porozumienia pomiędzy nauczycielem a uczniem –  podsumowuje Tomasik.

Z pełną ofertą serwisu można zapoznać się pod adresem www.filmwszkole.pl; serwis dostępny jest również w wersji mobilnej.

***

Pracownia Ferment Kolektiv

Dewiza Ferment Kolektiv brzmi „Kino zmienia życie. Na dobre”. Firma istnieje od 2007 i działa głownie w obszarach edukacji i komunikacji marketingowej, realizując projekty w oparciu o sztukę filmową. Ferment Kolektiv prowadzi również własne kina stacjonarne (małą sieć Kin Ferment w miasteczkach województwa kujawsko-pomorskiego, a także Kino Objazdowe), a każdego lata realizuje na ternie całej Polski ponad 100 pokazów kina plenerowego.

(informacje nadesłane)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj