Berenika Kołomycka nagrodzona ORIENT MENEM 2020!

0
859

Piąty tom serii „Malutki Lisek i Wielki Dzik” Bereniki Kołomyckiej zatytułowany „Huk” został nagrodzony „ORIENT MENEM 2020” w kategorii najlepszy komiks dla dzieci. Nagroda została przyznana 3 października br. podczas imprezy „Niech Żyje Komiksowa Warszawa”.

Album „Huk”, czyli piąty tom ukochanego przez najmłodszych czytelników cyklu o Malutkim Lisku i Wielkim Dziku, opowiada o powrocie tytułowych bohaterów pod jabłonkę. Dobrze jest wrócić do domu po długiej podróży, nawet jak na horyzoncie zbierają się czarne chmury i nadciąga niebezpieczeństwo. Na szczęście przyjaciele poradzą sobie nawet w najgroźniejszej sytuacji.

Berenika Kołomycka, z wykształcenia rzeźbiarka, na co dzień pracuje jako graficzka, ilustratorka i projektantka. Inspiracją do powstania serii „Malutki Lisek i Wielki Dzik” był ukochany piesek autorki, Lisisław Foks. Pierwszy tom cyklu został nagrodzony w Konkursie im. Janusza Christy na najlepszy komiks dla dzieci. Do dziś ukazało się sześć tomów, a najnowszy zatytułowany „Okropieństwo”, miał premierę 16 września.

„ORIENT MEN” to przyznawane od 2010 roku nagrody polskiego środowiska komiksowego, nazwanego Polską Akademią Sztuki Komiksu. Fundatorem nagród „ORIENT MEN” jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe. Do roku 2019 przyznawano je pod nazwą „Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego”, natomiast w 2020 roku nazwano je, na cześć Tadeusza Baranowskiego i by podkreślić ich znaczenie w środowisku komiksowym – „ORIENT MENAMI”. W tym roku nagrody przyznano w sześciu kategoriach.

Komiksy z serii „Malutki Lisek i Wielki Dzik” są dostępne na www.egmont.pl

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj