Kino w Trampkach w domu i w szkole

0
637

W tym roku wyjątkowo Festiwal Filmowy Kino w Trampkach odbywa się w kilku odsłonach. Daje to szansę, by odbył się też w każdej klasie, w każdej szkole.

Już od października Kino w Trampkach zaprasza na Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych Dziecięcych oraz Młodzieżowych.
28 krótkometrażowych historii z całego świata dotyka wielu tematów społecznych, kulturowych, psychologicznych.
Zostały one pogrupowane według:

• pięciu kategorii wiekowych (5+, 7+, 9+, 12+, 14+) oraz
• pięciu kategorii tematycznych (relacje, podejmowanie decyzji i moralność, kwestie społeczne, wyobraźnia, człowiek i natura).

Konkurs Filmów Krótkometrażowych będzie dostępny online na stronie kinowtrampkach.pl od 19 października do 30 listopada 2020r. nieodpłatnie.

Do wybranych filmów przygotowaliśmy materiały edukacyjne dla szkół i przedszkoli, żeby oglądane filmy były podstawą do ciekawych lekcji osadzonych w podstawie programowej. Zajęcia opisane są w konkretny, przystępny sposób, zaopatrzone w pakiet materiałów i gotowych do użycia zadań. Uwzględniają potrzebę elastyczności w dopasowywaniu ich do indywidualnych potrzeb danej grupy.

TEMATY

PSYCHOLOGIA RELACJI – W tym dziale prezentujemy filmy, które dotyczą relacji z rówieśnikami, z rodziną, relacji międzypokoleniowych, relacji z tradycją, dotyczą tematów, z którymi młodzi ludzie spotykają się na co dzień w szkole, w domu, na podwórku, w sieci.

DECYZJE I MORALNOŚĆ – Ten dział dotyka kwestii moralnych, etycznych, odpowiedzialności za siebie i innych, filmy z tego działu często osadzają wątek decydowania i wyborów w kontekście pasji, zainteresowań, realizacji swoich celów, przełamywania lęków i ograniczeń.

KWESTIE SPOŁECZNE – Osadzone w różnych krajach, kulturach i społecznościach historie pokazują te wątki, które młodzi mogą kojarzyć z mediów – nierówności społeczne i ekonomiczne, przynależność do mniejszości, migracje, inność i obcość, ale też pokazują jak rówieśnicy naszych widzów sobie z nimi radzą i w jaki sposób przejawia się ich sprawczość.

WYOBRAŹNIA – Kolejny dział to wysmakowane wizualnie opowieści, które pokazują rolę wyobraźni, kreatywności, w jaki sposób te drogi potrafią pomóc w odkrywaniu i kształtowaniu otaczającego nas świata.

CZŁOWIEK I NATURA – Ostatni dział dotyczy bardzo ważnego współcześnie problemu, czyli naszych relacji z naturą. Czy powinniśmy i możemy mieć nad nią kontrolę, czego może nauczyć nas nasze harmonijna egzystencja z przyrodą, jaka jest nasza odpowiedzialność za zmiany, które przyrodzie wyrządzamy jako ludzie i co możemy z tym zrobić?

Więcej informacji: grupy@kinowtrampkach.pl
Facebook: https://www.facebook.com/kinowtrampkach/
Instagram: instagram.com/kino_w_trampkach/

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj