„Felek i Tola i burza”

0
419

„Felek i Tola i burza”
Sylvia Vanden Heede
ilustr. Thé Tjong-Khing
przeł. Jadwiga Jędryas
Dwie Siostry, premiera: marzec 2021
wiek: 2+

Informacja wydawcy:

Nad lasem Felka i Toli rozpętuje się burza… Nowe przygody znanych i lubianych zwierzęcych bohaterów w wersji dla najmłodszych.

W ciepłej, przytulnej norce w środku lasu mieszka nierozłączna para: lis Felek i zajączka Tola.

Pewnego popołudnia ich sąsiad, puchacz Henio, próbuje napisać wiersz. To niełatwa sztuka – trzeba się solidnie nagłowić. A tu jeszcze nadciąga burza! Jak się skupić na rymach, gdy grzmi i błyska?
Przyjaciele chronią się w przytulnej norce Felka i Toli. Razem na pewno coś wymyślą!

Znacie i lubicie Felka i Tolę? Teraz będą się mogli z nimi zaprzyjaźnić także młodsi siostra i brat. Krótki tekst i duże ilustracje nie pozwolą maluchom się znużyć, kartonowe strony wytrzymają nawet najbardziej intensywną lekturę. A starsi wielbiciele lisa łakomczucha i roztropnej zajączki pewnie też chętnie dowiedzą się, jak to było, gdy puchacz Henio dopiero wprowadzał się do dziupli drzewa po sąsiedzku.

Polecamy także pozostałe tomy dla najmłodszych: „Felek i Tola i nowy sąsiad”, „Felek i Tola i balon Henia” oraz „Felek i Tola i urodziny Henia”, a także tomy dla nieco starszych czytelników: „Felek i Tola”, „Do zobaczenia, Felku i Tolu”, „Felek i Tola na wyspie” oraz „Felek i Tola i porywacze”.

Sylvia Vanden Heede (ur. 1961) – flamandzka autorka książek dla dzieci i młodzieży. Popularność zdobyła przede wszystkim jako autorka bestsellerowej serii książek o Felku i Toli. Jest laureatką wielu nagród, m.in. holenderskiej Zilveren Griffen (Srebrny Rysik). W jej twórczości istotną rolę odgrywają zwierzęta. W Wydawnictwie Dwie Siostry ukazały się dotąd cztery części serii o Felku i Toli w wersji niekartonowej – dla starszych dzieci: „Felek i Tola”, „Do zobaczenia, Felku i Tolu”, „Felek i Tola na wyspie” oraz „Felek i Tola i porywacze”.

Thé Tjong-Khing (ur. 1933) – jeden z najważniejszych i najwybitniejszych holenderskich ilustratorów. W ciągu ostatnich 40 lat zilustrował ogromną liczbę książek, w tym wiele tytułów najwybitniejszych holenderskich autorów. Jest również twórcą znakomitych książek obrazkowych. Zdobył wiele prestiżowych wyróżnień, w tym Max Velthuijs Prijs, przyznawaną za całokształt osiągnięć w dziedzinie ilustracji, Woutertje Pieterse Prijs i – trzykrotnie – Gouden Penseel (Złoty Pędzel), najważniejszą holenderską nagrodę dla ilustratorów książek dziecięcych. W 2008 roku był nominowany do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena. Zilustrował wszystkie tomy serii (zarówno kartonowej, jak i niekartonowej) o Felku i Toli autorstwa Sylvia Vanden Heede.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj