80-lecia Ciekawskiego George’a

0
434

W roku 1941 w Nowym Jorku ukazało się pierwsze wydanie klasyka literatury amerykańskiej i światowej pt. ”Ciekawski George”. Niesforna małpka i jej opiekun pan w żółtym kapeluszu stworzeni przez niemieckich emigrantów żydowskiego pochodzenia małżeństwo Margret i Hansa Augusto Rey, od 80 lat nie przestają bawić i uczyć kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. George wiedziony ciekawością wpada w kolejne tarapaty, z których zawsze wyratowuje go jego przyjaciel. Przy okazji, jak każde małe dziecko, zyskuje wiedzę o otaczającym świecie. Książki o Ciekawskim George’u to pięknie ilustrowane, pełne zwrotów akcji i humoru opowieści, których dzieci chcą słuchać wielokrotnie. To również książki, które często stają się pierwszą samodzielnie przeczytaną lekturą.

Twórcy Ciekawskiego George’a nie mogli sobie wyobrazić, że uciekając z Paryża, zaledwie kilka godzin przed wkroczeniem wojsk niemieckich na ręcznie złożonych rowerach i wywożąc w bagażniku rękopis pierwszej książki o małpce, ratują nie tylko siebie, ale i postać, która w kolejnych latach stanie się prawdziwą gwiazdą literatury i filmu.

Z okazji 80-tych urodzin George Wydawnictwo MODO prezentuje książeczkę pt. „Ciekawski George i urodzinowa niespodzianka”, która będzie wspaniałym prezentem dla każdego małego fana niesfornej małpki.

Książka ma swoją polską premierę 16 maja –w dniu 115 rocznicy urodzin Margret Rey.

Dotychczas nakładem Wydawnictwa Modo ukazały się następujące książki o Ciekawskim George’u:
„Ciekawski George”
„Ciekawski George idzie do pracy”
„Ciekawski George jeździ na rowerze”
„Ciekawski George dostaje medal”
„Ciekawski George puszcza latawiec”
„Ciekawski George w bibliotece”

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj