10,734FaniLubię
1,440ObserwującyObserwuj

Najczęściej czytane

Kropka i Kreska

„Kropka i kreska” to prosta i urocza opowieść dla najmłodszych o tolerancji, przyjaźni, lepszym świecie, o który zawsze warto walczyć, i o świetnej zabawie!

Jestem przy tobie

Ciepła książka o bliskości i o tym, jak znaleźć w niej przestrzeń dla samego siebie.

Kwarki, fotony i jajko na twardo czyli Fizyka kwantowa i jej tajemnice

Dlaczego metal świeci, kiedy się go podgrzeje? Ile waży foton? Czy kiedyś będziemy mogli przenikać przez ściany? Czego nie robić w trakcie spotkania z własnym sobowtórem? Czy kot może być jednocześnie żywy i martwy?

Gdzie się zmieści żyrafa?

Każde dziecko marzy o zwierzaku-przyjacielu, o psie, kocie, chomiku... A gdyby to była... bardzo wysoka żyrafa? Tylko gdzie ją zmieścić z tą długą szyją...

Osiem małych planet

„Osiem małych planet” to wierszowana, przepełniona ciekawymi informacjami opowieść o planetach Układu Słonecznego autora serii Uniwersytet Malucha.

Gdybym tak miał goryla

Każde dziecko marzy o zwierzaku-przyjacielu, o psie, kocie, chomiku... A gdyby to był... potężny goryl, który będzie świetnym kompanem w przedszkolu, pomoże w zakupach i obroni przed paskudnym Józiem?

Wydarzenia

Wolontariat na odległość, czyli jak pomóc dzieciom pomagać innym #TerazCzasNaCzytanie #MłodziDzieciom

Fundacja Powszechnego Czytania, w porozumieniu z wydawnictwami Adamada, Agora, Dwie Siostry, Egmont, Media Rodzina, Muchomor, Nowa Era, Polarny Lis, Zakamarki, Zielona Sowa oraz Znak, rozpoczyna program wolontariatu online dla młodzieży szkolnej powyżej 12 roku życia, pod hasłem #MłodziDzieciom.

Bologna Children’s Book Fair odwołane!

Niestety, z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa tegoroczna 57. edycja Targów Książki dla Dzieci w Bolonii została odwołana.

Gdańskie Targi Książki przełożone na listopad

W związku z zagrożeniem epidemią wirusa COVID-19 podjęliśmy decyzję o przełożeniu III edycji Gdańskich Targów Książki...

Książki

Artykuły