10,785FaniLubię
1,538ObserwującyObserwuj

Najczęściej czytane

„Pippi nie chce być duża i inne komiksy”

Ostatni z trzech tomów komiksów o Pippi. W latach 1957-59 Astrid Lindgren wraz z ilustratorką Ingrid Vang Nyman stworzyły historyjki komiksowe, które ukazywały się w kolejnych numerach miesięcznika dla dzieci...

„Lepsza miłość niż brak miłości”

Książki o Duni to historie o uczuciach i przeżyciach bliskich dziecku opowiedziane z jego perspektywy. Przeznaczone są dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę.

„Rozumiemy się bez słów”

Książka opowiadająca o sposobach komunikacji roślin i zwierząt. Jak porozumiewają się ze sobą drzewa? Jak pszczoła pokazuje drogę do miejsca bogatego w nektar?

„Tumfacek i Zbieg z Okoliczności”

Może zastanawialiście się kiedyś, kto sprawia, że nie potraficie znaleźć skarpetki do pary, budzą was w środku nocy stuki dobiegające z szafy albo jakaś rzecz (dajmy na to niebieska blaszana konewka) nie stoi rano tam, gdzie postawiliście ją wieczorem?

„Chłopiec z wyspy”

Tajemnicza wyspa, uwięziony chłopiec, morski potwór i szczęśliwy, żyjący w harmonii z naturą lud, którego życie może ulec nieodwracalnej, niebezpiecznej zmianie. Czy trzeba więcej, żeby stworzyć pasjonującą historię?

„Fale”

Piękna opowieść o rodzinie, miłości i radości z bycia razem oraz o tym, jak możemy pomóc ukochanym osobom z demencją szczęśliwie żyć.

Wydarzenia

Rozmowa z naczelną…

W maju 2003 roku w dwupokojowym mieszkaniu na Saskiej Kępie z dwoma kotami u boku i jeszcze bez dzieci założyła wydawnictwo Hokus Pokus. Cel miała jeden – wydawać książki ilustrowane przez artystów...

Wystawa online „Kern Wspaniały”

Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy urodzin oraz 10 rocznicy śmierci tego znakomitego pisarza zapraszamy Państwa do zapoznania się z utworami dla dzieci jego autorstwa ...

Mądra Książka Roku dla dzieci 2019

Znamy już zwycięzców 5. edycji konkursu Mądra Książka Roku (2019) zorganizowanego przez Uniwersytet Jagielloński i Portal Mądre Książki. Za najlepszą książkę popularnonaukową dla dzieci jury uznało „Śmieci” autorstwa Gerdy Raidt w tłumaczeniu Katarzyny Łakomik (Wydawnictwo Babaryba).

Książki

Artykuły