Mali czytelnicy Zakamarkowych książek rodem z Poznania lub okolic mogą wybrać się w sobotę 27 lutego do Muzeum Narodowego albo do Motylarni. W obu miejscach spotkają Linneę, bohaterkę książek "Linnea w ogrodzie Moneta" i "Rok z Linneą".
W Muzeum Narodowym, w Galerii Malarstwa i Rzeźby (Al. Marcinkowskiego 9) o 11.15 odbędzie się druga część "Sita sztuki - florystyka u Flory". Dzieci obejrzą obrazy przepełnione świeżymi i kolorowymi kwiatami. Dowiedzą się, że układanie bukietów to też trudna sztuka podporządkowana określonej kompozycji. Uczestnicy stworzą własne bukiety o określonych kształtach. Szczegóły na www.mnp.art.pl
W poznańskiej Motylarni (ul. Bogusza 2) o 11.00 odbędą się warsztaty wokół nowości Zakamarków "Rok z Linneą": dzieci będą robiły pomysłowe doniczki i pomysłowe doniczkowe ozdoby. Wstęp jest wolny.
Galeria zdjęć: