Razem z Muzeum w Gliwicach zapraszamy na projekt "Zielnik"

Czwartek, 29 lipca 2010

Muzeum w Gliwicach zaprasza małych i dużych na sierpniowe wykłady i warsztaty pod hasłem "Zielnik". Będzie trochę przystępnie podanej wiedzy m.in. o historii zielnika, motywach roślinnych w modzie, będzie ziołowe gotowanie, działania artystyczne i inne ciekawe zdarzenia. "Ryms" jako patron medialny imprezy zachęca gorąco do udziału! Program wygląda napradę interesująco:)

Przeczytajcie zaproszenie organizatora:

Projekt "Zielnik" to letnia propozycja Muzeum w Gliwicach adresowana do młodszych i starszych. Podczas spotkań, wykładów i warsztatów, które odbędą się w sierpniowe weekendy postaramy się odkryć zielnik inaczej i na nowo. Zielnik kojarzony z sentymentalną kolekcją i tajemnicami botaniki pozwoli pokazać, że to co nas otacza ma wiele wymiarów. Poprzez działania artystyczne zielnik odsłoni się w mało znany dotąd sposób. Uczestnicy będą mieli okazję poznać nieznane właściwości roślin, historię zapachu czy techniki roślinnego zdobienia. Zielnik stanie się także źródłem doznań estetycznych – w specjalnie do tego celu przygotowanych książeczkach będzie można stworzyć własną, niepowtarzalną kolekcję – nie tylko roślinną.

Projekt "Zielnik" to multidyscyplinarne przedsięwzięcie dla wszystkich.

Weekendowe wykłady - godz. 17.00

1 sierpnia - Historia zielnika - prowadzenie dr Jacek Drobnik (Śląski Uniwersytet Medyczny)

8 sierpnia - Jak tworzyć zielnik – pokaz tworzenia zielnika - prowadzenie dr Jacek Drobnik (ŚUM)

14 sierpnia - Od merynki do etnodizajnu – motyw roślinny w modzie - prowadzenie Małgorzata Kłych (Muzeum w Gliwicach)

22 sierpnia - Na dwoje babka wróżyła o babce lancetowatej i nie tylko - prowadzenie Małgorzata Kłych (Muzeum w Gliwicach)

29 sierpnia - Mowa kwiatów. O symbolice przyrody w sztukach pięknych - prowadzenie dr Dagmara Wójcik (Muzeum w Gliwicach)

Warsztaty

4 sierpnia godz. 11.00 – 12.30 - warsztaty tworzenia zielnika w Parku Chopina

6 sierpnia godz. 18.00 - warsztaty tworzenia zielnika oraz artystycznego ozdabiania przedmiotów (decoupage) dla dzieci z rodzicami.

11 sierpnia godz. 18.00 - warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych - tworzenie pudełek zielnikowych (Ogród Willi lub w razie niepogody Czytelnia Sztuki)

13 sierpnia - warsztaty biżuterii i filcowania dla dzieci i dorosłych (Park Chopina lub w razie niepogody Czytelnia Sztuki)

18 sierpnia - kreatywne warsztaty zapachowe dla dzieci i rodziców (Ogród Willi lub w razie niepogody Czytelnia Sztuki)

20 sierpnia - warsztaty kreatywne dla dzieci – tworzenie pudełek zielnikowych (Ogród Willi lub w razie niepogody Czytelnia Sztuki)

27 sierpnia - warsztaty fotobotaniczne w plenerze

Wydarzenia specjalne

Wielkie ziołowe gotowanie w plenerze! (Park Chopina 15 sierpnia godz. od 16:00, w razie niepogody w barze wegetariańskim ZŁOTY OSIOŁ)

Zielnikowa szafa

Blog ziołowych inspiracji: http://www.herbalinspiration.blogspot.com/

« wróć na stronę listy informacji o wydarzeniach

Dodaj komentarz





Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

  • Ryms na Facebook
  • Książki dla dzieci
  • prywatnik
  • ryms laureatem konkursu papierowy ekran
  • prywatnik
  • Poradniki
  • Lądowanie rinowirusów - przeziębienie. Wojciech Feleszko
  • rzecz o tym, jak paw wpadł w staw - Wilkoń - Wolny-Hamkało
  • moj dom
  • O małym krecie - Wolf Erlbruch
  • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
  • psie życie
  • Gdybym nie powiedziała prawdy
  • Cyferki