Emil i detektywi

0
933

„Emil i detektywi”
Erich Kästner
przeł. Leonia Gradstein
ilustr. Joanna Rusinek
Wydawnictwo Jung-off-ska, 2017

Informacja wydawcy:

Jeśli chcecie wiedzieć co się stało podczas pewnej podróży z Neustadt do Berlina i gdzie się podziały wszystkie pieniądze Emila… Jeśli lubicie historie mrożące krew w żyłach, pościgi, zasadzki i sporą dawkę dobrego humoru… To jest książka dla Was.

Oddajemy w państwa ręce nowe wydanie klasyki literatury dziecięcej, autorstwa jednego z najwybitniejszych autorów książek dla dzieci i młodzieży Ericha Kästnera z przepięknymi ilustracjami Joanny Rusinek.

„Emil i detektywi” – kryminalna powieść dla najmłodszych – od prawie dziewięćdziesięciu lat niezmiennie bawi i wzrusza kolejne pokolenia czytelników. O jej popularności świadczy nie tylko fakt, że została przetłumaczona na 59 języków, ale także to, że już osiem razy przenoszono ją na ekran. Przygody Emila – dobrodusznego prowincjusza w wielkim mieście, któremu na drodze staje wytrawny złodziej bankowy – okazały się ponadczasowe i aktualne w niemal każdym zakątku świata.

Ale opowieść o przygodach Emila to nie tylko kryminał, to również historia przyjaźni, lojalności i odwagi.

Kästner wprowadził do literatury bohatera, który łączy prawość z zaradnością, świetnie sobie radzi w skomplikowanej siatce berlińskich ulic i choć jest przybyszem z małego miasteczka zdobywa przyjaźń stołecznych łobuziaków. Perypetie Emila kończą się całkowitym zwycięstwem: jego pogoń za mężczyzną w meloniku, który okazuje się poszukiwanym złodziejem, zostaje opisana w gazecie. Emil zdobywa pieniądze – tysiąc marek nagrody – i sławę.

Autor „Emila” – Erich Kästner – był nie tylko pisarzem i poetą, ale też przez pewien czas nauczycielem. Był jednym z tych autorów, którzy poważnie traktowali małego czytelnika. I tak, Dzięki Kästnerowi, dzieci dostały do ręki prawdziwe przygody bohatera, którym mogło być każde z nich.

Książka dostępna również w wersji limitowanej z audiobookiem. Czyta Piotr Fronczewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj