Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe

0
1286

„Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe”
Michał Leśniewski
ilustr. Maciej Szymanowicz
Art Egmont, 2017

Informacja wydawcy:

„Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe” autorstwa Michała Leśniewskiego z ilustracjami Macieja Szymanowicza to zabawnie i w inteligentny sposób opowiedziana historia motoryzacji, a nie kolejny podręcznik z zestawieniem danych technicznych i opisami poszczególnych modeli.

O tym, jak ważny jest samochód, wie każdy. Dzieci jeżdżą nim do szkoły, na wakacje albo w odwiedziny do rodziny. Samochód dostarcza też towary do sklepów, materiały na budowę albo… przewozi inne samochody. Specjalnymi autami jeżdżą policjanci, lekarze i strażacy.

Kiedyś samochody wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj. Ich twórcy przeżyli wiele różnych przygód, czasem groźnych, czasem zabawnych. Gdyby nie oni i ich przygody, samochód nie wyglądałby tak jak dzisiaj. A może nie byłoby go wcale? Kto wie?!

„Ale auta!” to książka edukacyjna, w przystępny i dowcipny sposób prowadzi młodego czytelnika przez historię motoryzacji i zasady działania samochodów.

Stroną literacką zajął się Michał Leśniewski, redaktor miesięcznika „Classicauto”, w którym pisze o ciekawych autach zabytkowych. W książce przybliża kolejne dekady historii motoryzacji za pomocą tytułowych „odjazdowych historii samochodowych”. Z poszczególnych stron dzieci nie tylko dowiedzą się, jak wyglądał pierwszy samochód, lecz także przeczytają o polskiej motoryzacji, kultowych autach, modzie automobilowej, rekordach prędkości oraz współczesnych supersamochodach. Poszczególne opowiadania bo bogato zilustrował i dopracował w najmniejszych szczegółach Maciej Szymanowicz. To wszystko sprawi, że książka „Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe” doskonale sprawdzi się jako pierwsza publikacja o motoryzacji w dziecięcej bibliotece.

O autorze:

Michał Leśniewski urodził się bardzo dawno temu, bo w 1978 roku. Od dziecka interesował się samochodami, a im były starsze, tym lepiej. Kiedy dorósł, zaczął kolekcjonować prawdziwe stare samochody, którymi jeździ na co dzień. W magazynie „Classicauto” pisze o ciekawych autach zabytkowych oraz współtworzy serie wydawnicze poświęcone historii motoryzacji – tej starszej, i tej nowszej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj