Magia pisania. Jak tworzyć porywające historie

0
1058

„Magia pisania. Jak tworzyć porywające historie”
Gail Carson Levine 
Wydawnictwo Linia, seria Biała Plama, 2017

Informacja wydawcy:

Opowiadanie historii, to coś co robi niemal każdy z nas. Od najmłodszych lat rodzice wymyślają dzieciom bajki lub opowiadają co im się przydarzyło. Dzieci bawią się tworząc historie, dzielą się przeżyciami, emocjami. Wystarczy odrobina nieskrępowanej niczym wyobraźni, kartka papieru, coś do pisania i już może powstać opowieść.

Narzekamy na niski poziom czytelnictwa w Polsce. Ale żeby czytać trzeba pokazać, że to jest atrakcyjne. A pisanie można nazwać rodzajem aktywnego czytania.

Gail Carson Levine uznana autorka książek dla młodzieży postanowiła podzielić się sekretami własnego warsztatu. Tak powstała książka „Magia pisania. Jak tworzyć porywające historie”.

Można się z niej dowiedzieć, jak wymyślać wciągające historie, jak je zaczynać, żeby czytelnik nie mógł się od nich oderwać,  i  jak  je  kończyć,  tak  by  pozostały  mu  na  długo w pamięci. Są tu również rady dotyczące tworzenia wyrazistych  postaci  i  pisania  naturalnie  brzmiących  dialogów, a także – gdy zachodzi taka potrzeba – wzruszania lub rozbawiania czytelnika.
Każdy  z  krótkich  rozdziałów  kończy  się  praktycznymi ćwiczeniami, które zachęcają przyszłych autorów do wytężenia wyobraźni i do praktycznej nauki pisarskiego rzemiosła.

To poradnik nie tylko dla tych, których ambicją jest stanie się pisarzem, każdy kto pisze mejle, blogi, a nawet listy miłosne może z niej skorzystać.

Gail  Carson  Levine  – ceniona autorka literatury  młodzieżowej.  W  Polsce  ukazały  się  jej  trzy książki: „Ella zaklęta”, „Elfi pyłek i wyprawa po jajko”  oraz „Przystań Elfów”  i  wyprawa  po  różdżkę.  Na  postawie  tej  pierwszej  powstał  znany  również  polskim  widzom  film  pod  tym  samym tytułem z Anne Hathaway w roli tytułowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj