Basia i biblioteka

0
929

„Basia i biblioteka”
Zofia Stanecka
ilustr. Marianna Oklejak
Wydawnictwo Egmont, 2017

Tym razem Basia i dzieci z jej grupy idą z wizytą do biblioteki. Basia jest bardzo podekscytowana. Spotkanie ma być połączone z warsztatami artystycznymi i rozmową z pisarką. Można będzie również kupić książkę z dedykacją. Ale gdy na miejscu okazuje się, że każdy może stworzyć własnego bohatera i na dodatek przedstawić go wszystkim przedszkolakom, atmosfera w bibliotece robi się naprawdę gorąca.

Zofia Stanecka po raz kolejny przybliża dzieciom otaczający je świat. Tym razem łamie stereotyp nudnej biblioteki, gdzie groźna bibliotekarka pilnuje ciszy i czystości podłogi. Kolorowa, wesoła przestrzeń przyjazna najmłodszym, serdeczni bibliotekarze i świetnie przygotowana do spotkania autorka mogą być nie tylko zachętą dla czytelników, ale wzorem do naśladowania dla wszystkich, którzy decydują o kształcie i funkcjonowaniu polskich bibliotek.

Zosia Gwardyś

Informacja wydawcy:

Pani Marta zabiera grupę Basi do biblioteki na warsztaty artystyczne z autorką książek. Basia skacze z radości. Bo biblioteka to naprawdę fantastyczne miejsce!

Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj