Znany cykl Małej Czcionki z nowym plakatem :)

0
776

Le grizzli virus (Wirus grizzli)
Emilie Chazerand , il. Amandine Piu
Editions de l’élan vert, 28 s.
wiek odbiorcy: 3+

Kiedy Léonie Risette kicha, wszyscy uciekają! Dlaczego? Bo za każdym kichnięciem wydobywa się GRIZZLI! A … Aaaa … Kryć się!Silence! („Cisza!”)
Celine Claire, il.  Magali Le huche
Saltimbanque Editions, 56 s.
wiek odbiorcy: 6+

Pan Martin lubi spokój. Sąsiedzi o tym wiedzą, ale łatwo o tym zapominają. Zirytowany hałasem pan Martin decyduje się użyć wyjątkowych środków…The Dog Who Saved the World („Pies, który uratował świat”)
Ross Welford
HarperCollins Publishers, 416 s.
wiek odbiorcy: 8+

Kiedy jedenastoletnia Georgie zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym emerytowanym naukowcem, nieoczekiwanie staje się obiektem nowego ekscytującego  eksperymentu: wirtualnej wersji przyszłości 3D.

W tym samym czasie, życiu psów w całym kraju zaczyna zagrażać śmiertelna choroba. Zapada na nią ukochany pies Georgie – Pan Mash. To jednak dopiero początek jej kłopotów. Wkrótce Georgie i Pan Mash muszą zdecydować się na podjęcie desperackiej misji: uratują każdego psa na Ziemi, a może nawet całą ludzkość… bez opuszczania pokoju.Det fattas något här („Czegoś tu brakuje”)
Klara Persson
Rabén & Sjögren, 32 s.
wiek odbiorcy: 3+

Brakuje książki o miłości i kandydatach. Skąd wiesz, gdzie i do kogo pasujesz? Historia toczy się wokół dwóch liter V i I, które czują, że czegoś im brakuje? Kiedy poszukiwania niespodziewanie doprowadzają je do siebie, nagle wszystko zaczyna się układać!

Klara Persson – faworytka krytyków, od swojego debiutu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i uważana jest za najciekawszą autorkę nowych książek obrazkowych. Jej prace słyną z idealnego połączenia tekstu, obrazu i formy. Za każdym z tych elementów najczęściej stoi sama autorka.

Znany cykl Małej Czcionki z nowym plakatem 🙂

When Sadness Comes to Call („Gdy doskwiera smutek”)
Eva Eland
Andersen Press, 32 s.
wiek odbiorcy: 4+

Kiedy pojawia się smutek, spróbuj się nie bać: nazwij go, posłuchaj co ma do powiedzenia. Spędźcie trochę czasu razem. Może jedyne czego pragnie, to dowiedzieć się, że jest mile widziany. Piękna, debiutancka książka autorska Evy Eland podejmuje celną i podnoszącą na duchu analizę trudnych emocji.


Mary Wears What She Wants  (Mary nosi to, co chce)
Keith Negley
Balzer + Bray, 48 s.
wiek odbiorcy: 4+

Dawno temu (ale nie tak bardzo dawno) dziewczynki mogły nosić tylko sukienki. Spodnie nosili tylko chłopcy. Aż pewnego dnia, dziewczynka o imieniu Mary wpadła na pomysł: będę nosić to, na co mam chęć! Chciała nosić spodnie.

Uroczy picturebook, inspirowany prawdziwą historią Mary Edwards Walker, XIX-wiecznej lekarki, wielokrotnie aresztowanej za noszenie spodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj