Awaria elektrowni

0
965

„Awaria elektrowni”
Tina Oziewicz
ilustr. Rita Kaczmarska
wiek: 5+
Dwie Siostry, premiera: 4 września 2019

Informacja wydawcy:

Gdy nagle gasną wszystkie światła, życie miasta zamiera. Ale są i tacy, którzy tylko na to czekają… Nastrojowe, bogato ilustrowane opowiadanie o nocnym życiu zwierząt.


W ciepłą letnią noc w elektrowni dochodzi do awarii – i cała okolica pogrąża się w ciemności. Gdy w mieście gasną światła, żyjące w nim zwierzęta wychodzą z kryjówek. W końcu mogą spokojnie załatwiać swoje sprawy – i nikt nie świeci im w oczy.

Urzekająca atmosferą, bogato ilustrowana książka ze zwięzłym, nastrojowym tekstem wprowadza czytelników w nocny świat zwierząt: puchacza, lisa, ropuchy, raka, jeża i wielu innych…

Tina Oziewicz (ur. 1971) – autorka książek dla dzieci, literaturoznawczyni i tłumaczka. Absolwentka filozofii oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorką m.in. wydanych przez Dwie Siostry książek: „O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką i inne bajki”, „Powidoki”, „Pamiątka z Paryża”, „Masło śpi“ oraz „Great. Wielka Brytania dla dociekliwych“.

Rita Kaczmarska (ur. 1991) – absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie (2016). Zajmuje się ilustracją, projektowaniem książek, animacją i grafiką warsztatową. W Wydawnictwie Dwie Siostry ukazały się jej „Tajemnicze miasto” i „Czarna książka”.