Prequel cyklu Suzanne Collins – Igrzyska śmierci

0
1206

Wydawnictwo Scholastic, amerykański wydawca trylogii Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”, który w ubiegłym roku zapowiedział publikację prequelu serii o uniwersum Panem, potwierdził wczoraj brzmienie tytułu oraz zdradził kilka nieznanych szczegółów  w opublikowanym fragmencie pierwszego rozdziału (którego polski przekład zamieszczamy w załączniku).  

POLSKIE WYDANIE
Światowa premiera powieści „The Ballad of Songbirds and Snakes” będzie mieć miejsce 19 maja 2020 roku, natomiast polska edycja ukaże się w połowie czerwca br. Tłumaczami prequelu będą Małgorzata Hesko-Kołodzińska i Piotr Budkiewicz – autorzy przekładów poprzednich tomów. Akcja książki będzie dotyczyć  dziesiątych Głodowych Igrzysk i rozpocznie się o poranku Dożynek. Poznamy Panem na sześćdziesiąt cztery lata przed wydarzeniami z pierwszego tomu. I informacja, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów – ten tom będzie bardziej obszerny niż poszczególne części cyklu!    

OPIS KSIĄŻKI

Ambicja go napędza.

Rywalizacja go motywuje.

Jednak władza ma swoją cenę. 

Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. Na Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow przygotowuje się, by jak najlepiej wykorzystać szansę na chwałę – jako mentor. Jego rodzinny dom podupadł i kruchy los mężczyzny zależy teraz od tego, czy Coriolanus zdoła pokonać innych mentorów urokiem i sprytem.

Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, jaką podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie walka trwa aż do śmierci, ale poza areną Coriolanus zaczyna współczuć trybutce… Wie jednak, że musi zrównoważyć obowiązek postępowania według zasad z chęcią przetrwania niezależnie od ceny. 

WYDAWCA Media Rodzina to wydawca książek dla dzieci, młodzieży, tytułów psychologicznych oraz popularnonaukowych i poradników, działający na rynku od 28 lat.  Wśród oferty wydawniczej szczególne miejsce zajmują bestsellerowe serie „Harry Potter”, „Igrzyska śmierci”, „Jak mówić, żeby dzieci na słuchały…”, „Opowieści z Narnii”, „Kicia Kocia”.

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj