Zgadnij, co to?

0
1490

„Zgadnij, co to?”
Ed Emberley
przeł. Anna Czech
Wydawnictwo Kropka, premiera: 8 kwietnia 2020
wiek: 3+

Informacja wydawcy:

Co to za książka? Co to za zwierzę?

Aby się przekonać, spójrz na strony książki pod światło!

Zwykle patrzysz NA stronę, żeby zobaczyć ilustrację, w przypadku tej książki jest inaczej! Aby sprawdzić, jakie zwierzę kryje się na obrazku i upewnić się, że dobrze rozwiązałeś zagadkę, musisz spojrzeć pod światło PRZEZ poszczególne strony.

Ta sprytna i zabawna książka została wymyślona przez Eda Emberleya pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku. Po dziś dzień ani sam pomysł, ani szata graficzna książki nie straciły nic ze swej oryginalności i świeżości.

„Zgadnij, co to?” jest dowodem na to, że papier może być interaktywny i zaskakuje nawet w dobie powszechnej cyfryzacji. Świetna zabawa gwarantowana!

Ed Emberley ur. 19 października 1931 w Malden – amerykański artysta, ilustrator książek dla dzieci. Emberley studiował malarstwo i ilustrację w Massachusetts School of Art w Bostonie, a także w Rhode Island School of Design.

Za swoje ilustracje otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Pierwsza jego książka The Wing on a Flea (1961), znalazła się na liście ALA Notable Book – książek wyróżnianych przez Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich oraz na liście „New York Timesa” najlepiej zilustrowanych książek roku. W roku 1968 Ed Emberley zdobył nagrodę Caldecott Medal oraz Lewis Carroll Shelf Award za ilustracje do książki swojej żony Barbary Emberley’s pt. Drummer Hoff.  Jest autorem ponad stu kreatywnych książek dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj