„Operacja Czarny Las”

0
1076

„Operacja Czarny Las”
Jørn Lier Horst
ilustr. Hans Jørgen Sandnes
przekł. Katarzyna Tunkiel
Media Rodzina, premiera: 2020
wiek: 6+

Informacja wydawcy:

Operacja Czarny las to kolejna, szesnasta już część detektywistycznej serii książek dla dzieci o dwójce utalentowanych młodych detektywów – Tiril i Oliverze – zamieszkujących szwedzkie nadmorskie miasteczko.

Dlaczego drzewa w Czarnym Lesie nagle w środku lata zaczynają gubić liście? Umierają i zdobią je tylko nagie, rozczapierzone gałęzie. Dlaczego nie śpiewają tam ptaki, tak jak w innych lasach? No i gdzie podziały się wszystkie ciasteczka? Tym razem Biuro Detektywistyczne nr 2 ma do rozwikłania nie jedną, ale… trzy tajemnice!

Seria książek dla dzieci Operacja podbiła serca młodych czytelników dzięki temu, że wyróżnia ją wartka, wciągająca fabuła, niebanalne zagadki i sprawy do rozwiązania, bystrzy i odważni główni bohaterowie i kryjące tajemnice ilustracje, z którymi poradzić muszą sobie sami czytelnicy! Znakomita propozycja, jeśli chodzi o książkę na prezent dla dziecka – nie tylko dla tego, który uczy się czytać samodzielnie i z przyjemnością wejdzie w świat historii, ale i dla młodszych!

Warto tutaj dodać, że autorem tej detektywistycznej serii książek dla dzieci jest Jørn Lier Horst, znany szwedzki autor kryminałów dla dorosłych, co w przypadku Operacji stanowi gwarancję jakości, zmyślnej intrygi i dobrze poprowadzonej fabuły!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj