Pippi w każdym z nas – rozmowa online

0
1563

Od 75 lat zdobywa świat. Bawi, zadziwia, kwestionuje i prowokuje. Dzieci ją uwielbiają, artyści się nią inspirują, niejeden polityk wymienił ją wśród swych idoli, starając się zmienić świat na lepszy, wolny, sprawiedliwy, pozbawiony przemocy. Pippi jest bohaterką przedszkolnych bali, szkolnych przedstawień, telewizyjnych dysput, prac naukowych i dociekań filozoficznych, była symbolem ruchu wolnościowego, anarchistycznego, feministycznego. Książki o Pippi Pończoszance przetłumaczono na siedemdziesiąt siedem języków, w tym na tak egzotyczne jak grenlandzki, amharski czy kreolski seszelski. Trudno zatem wyobrazić sobie, by ktoś o niej nie słyszał. Pippi jest niezwykła, a jednak mieszka w każdym i każdej z nas. O tym, jakie znaczenie ma rudowłosa dziewięciolatka dla nas w dzisiejszym świecie, dla dzieci, rodziców, pisarzy i pisarek, pedagogów i pedagożek, obywateli i obywatelek, rozmawiać będą: Sylwia Chutnik, Michał Rusinek i Justyna Suchecka. Autorką pytań i wtrętów w dyskusji będzie Justyna Czechowska.

Justyna Czechowska – tłumaczka literatury szwedzkiej, literaturoznawczyni, koordynatorka projektów literackich, czytelniczka, córka, mama i przyjaciółka. Nie udźwignie konia, ale z radością urządzi przyjęcie na drzewie. Nie znosi niesprawiedliwości.

Sylwia Chutnik – Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa.

Michał Rusinek – Pisarz, tłumacz, wykładowca UJ.

Justyna Suchecka – dziennikarka TVN24.pl, gdzie pisze głównie o edukacji i młodych. O książkach opowiada na vlogu na „Krótka Przerwa”. Niedawno wydała książkę pt. „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”.

„Pippi w każdym z nas” – rozmowa online na żywo transmitowana na profilu I cóż, że ze Szwecji. Ambasada Szwecji w Polsce

Środa, 27 maja 2020 o 19:30 – 21:00

Informacja ze strony: https://www.facebook.com/events/847498205771470/?active_tab=about

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj