„Dziki robot ucieka”

0
1179

„Dziki robot ucieka”
Peter Brown
ilustr. Peter Brown
przeł. Marta Bręgiel-Pant
wiek: 8+
Entliczek, premiera: maj 2020

Informacja wydawcy:

Czy dziki robot może przetrwać w cywilizacji?

Kontynuacja bestsellerowego „Dzikiego robota” – od wielokrotnie nagradzanego autora i ilustratora książek dla dzieci, Petera Browna. Bestseller „New York Timesa”.

Na odległej, bezludnej wyspie życie robotki Roz układało się wspaniale. Do czasu… Teraz jest uwięziona w gospodarstwie należącym do rodziny Shareefów. W nowym miejscu na robotkę czekają nowe niebezpieczeństwa. Przyjdzie jej się zmierzyć z trąbą powietrzną i napaściami wilków.

Roz zrobi wszystko, by uciec z gospodarstwa, powrócić do dawnego życia na wyspie i – co najważniejsze – odnaleźć swego syna Jasnodzióbka. Aby tego dokonać, wyruszy w podróż ku wolności, najpierw przez las, a potem przez tętniące życiem wielkie miasto, gdzie czeka ją spotkanie z najgroźniejszymi stworzeniami: ludźmi. Tutaj tajemnicza przeszłość Roz stanie się nagle jej przyszłością, robotka stanie bowiem twarzą w twarz z tą, która zna wszystkie odpowiedzi… Książka z czarno-białymi ilustracjami.

O autorze

PETER BROWN jest autorem i ilustratorem uwielbianych przez dzieci książek obrazkowych, takich jak wydane w Polsce „Pan Tygrys dziczeje” i „Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe”. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany, m.in. prestiżowym Medalem Caldecotta, Nagrodą „New York Timesa” dla Najlepszej Ilustrowanej Książki Dziecięcej i Nagrodą dla Ilustratora Roku przyznawaną przez dzieci. Seria „Dziki robot” to jego debiut powieściowy.
Więcej o autorze można przeczytać na stronie: www.peterbrownstudio.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj