„Rozumiemy się bez słów”

0
1428

„Rozumiemy się bez słów”
Katarzyna Radziwiłł
ilustr. Joanna Gębal
Muchomor, premiera: 16 czerwca 2020
wiek: 7+

Informacja wydawcy:

„Rozumiemy się bez słów” to książka opowiadająca o sposobach komunikacji roślin i zwierząt. Jak porozumiewają się ze sobą drzewa? Jak pszczoła pokazuje drogę do miejsca bogatego w nektar? Jak daleko niesie się śpiew wieloryba? Przeczytacie w niej o różnych sposobach w jakich potrafią porozumiewać się zwierzęta i jakie informacje sobie przekazują. 

Można się w niej dowiedzieć między innymi o tym jak zwierzęta informują się gdzie znalazły jedzenie, czy coś im grozi albo jak odstraszyć inne zwierzęta. Tak jak ludzie, komunikując się ze sobą, mogą okazywać przyjaźń, przywiązanie, wrogość czy strach, tak samo robią to zwierzęta.

Co prawda nie możemy usłyszeć, ani zrozumieć rozmów zwierząt i roślin, ale to wcale nie znaczy, że nie dzielą się różnymi, ważnymi informacjami. W książce można zrozumieć i zapoznać się z tym w jaki sposób to robią.

W świecie przyrody cały czas trwa wymiana informacji, której my często nie potrafimy nie tylko zrozumieć, ale nawet dostrzec, usłyszeć czy poczuć. Być może ta książka trochę nam w tym pomoże!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj