„Z pozdrowieniami, Żyrafa”

0
1200

„Z pozdrowieniami, Żyrafa”
Megumi Iwasa
ilustr. Jörg Mühle
przeł. Anna Zalewska
Dwie Siostry, premiera: 16 września 2020
wiek: 4+

Informacja wydawcy:

Zabawna minipowieść o niecodziennej korespondencyjnej przyjaźni, która przekracza horyzonty.

Przedstawię Ci pewną żyrafę. A dokładniej: pana Żyrafę.
Żyrafa powiedział mi tak:
– Proszę cię, spisz moją historię.
I dodał, że bardzo chce, by przeczytali ją wszyscy, którzy czują się samotni i którym się nudzi. A także ci, co są ciągle zajęci, bo dzięki temu będą mogli trochę odpocząć.

Żyrafa czuje się samotny na swojej sawannie. Chciałby mieć przyjaciela, z którym rozumiałby się bez słów. A że Pelikan właśnie zaczął świadczyć usługi pocztowe, Żyrafa postanawia napisać list. Do kogo? No… za horyzont! Tak list trafia do Pingwina – i zaczyna się zupełnie wyjątkowa korespondencyjna znajomość.

Błyskotliwa opowieść o tym, że ze słów mogą wyniknąć śmieszne nieporozumienia. Ale przecież liczy się przyjaźń! 

Książka stała się międzynarodowym bestsellerem, w Japonii od lat jest lekturą szkolną, a w Niemczech w 2018 roku została nagrodzona prestiżową Deutscher Jugendliteraturpreis.

Lektura w sam raz dla początkujących czytelników.

Megumi Iwasa (ur. 1958) – japońska autorka książek dla dzieci. Studiowała projektowanie graficzne, a potem pracowała na uczelni artystycznej w Tokio. Tam też mieszka. Podobno historia opisana w „Z pozdrowieniami, Żyrafa” najpierw jej się przyśniła.

Jörg Mühle (ur. 1973) – niemiecki ilustrator i autor książek dla dzieci. Studiował ilustrację w Offenbach i Paryżu. Jego ilustracje, zwłaszcza z autorskich książek „Śpij, króliczku”, „Do kąpieli, króliczku” i „Nie płacz, króliczku”, znają dzieci na całym świecie. Poza „Z pozdrowieniami, Żyrafa” zilustrował też dwie inne epistolarne książki dla dzieci Megumi Iwasy. Mieszka we Frankfurcie nad Menem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj