„Far From the Tree”

0
1072

„Far From the Tree”
Robin Benway
przeł. Małgorzata Żbikowska
Jaguar, premiera: 7 czerwca 2020
wiek: 14+
format: ebook

Informacja wydawcy:

Powieść zdobyła National Book Award w dziedzinie literatury dziecięcej za 2017 rok, PEN America Award i trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”.

Trójka nastolatków połączonych więzami krwi, stara się zgłębić znaczenie rodziny we wszelkich jej aspektach – jak ją znaleźć, jak utrzymać i jak kochać.

Grace została adoptowana zaraz po urodzeniu. Gdy oddaje własną córkę do adopcji, postanawia odnaleźć rodzinę biologiczną. Wkrótce dowiaduje się, że ma jeszcze dwójkę rodzeństwa – młodszą siostrę Mayę o ciętym języku i starszego brata Joaquina, który całe dotychczasowe życie spędził w rodzinach zastępczych. Starając się dojść do siebie po stracie córeczki, nawiązuje przyjaźń z rodzeństwem, które boryka się z własnymi problemami.
Rodzice adopcyjni Mayi nie są tacy idealni, jak się wydaje, a Joaquin jest na dobrej drodze do czegoś wspaniałego, ale boi się, że może się to skończyć katastrofą. Cała trójka zbliża się do siebie i przekonuje, że rodzina może mieć różne formy.

Podnosząca na duchu i chwytająca za serce powieść. Autorka wnika w dusze bohaterów, którzy zmagają się z własnymi niedoskonałościami, poczuciem osamotnienia i zdrady, żeby na koniec zrozumieć siebie i innych.
Publishers Weekly, wyróżniona recenzja

Problemy rodzinne nie są ani przekłamane, ani nadmiernie uproszczone. Od pierwszej do ostatniej strony to współczująca, zabawna, poruszająca, fascynująca powieść o wyjątkowej roli rodziny.
Kirkus Reviews, wyróżniona recenzja

Genialne ćwiczenie empatii.
New York Times Book Review

Robin Benway jest laureatką National Book Award i autorką sześciu powieści dla młodzieży, w tym „Audrey, Wait!”, „Also Known As” i „Emma i Oliver” (wydanie polskie w 2016), które trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”. Otrzymała za swoje powieści liczne nagrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj