„Pałac pod ptasimi głowami”

0
1639

„Pałac pod ptasimi głowami”
Agnieszka Płoszaj
ilustr. Agata Łuksza
Zielona Sowa, premiera: czerwiec 2020
wiek: 9+

Informacja wydawcy:

Jak to się wszystko zaczęło… czyli słów kilka od Autorki:
Julek to półtora-roczny kundelek. Ponad rok temu natrafiliśmy na zdjęcie jego smutnej mordki na stronie łódzkiego schroniska. Wyglądał na przerażonego. Od razu wysłaliśmy ankietę adopcyjną. Trzy tygodnie później był już z nami. Julek od razu zdobył serca wszystkich domowników, a ze smutaska zmienił się w radosnego, pełnego energii psiaka. Niewiele ponad pięć kilo miłości, przyjaźni i oddania. Niedługo po tym, skończyłam pisać kolejny kryminał i obiecałam moim córkom, że następna książka będzie o nich i dla nich. Nie mogło zabraknąć w niej Julka. Ustaliliśmy plan książki, fabułę i Julek został jednym z jej bohaterów. Nie mogło być inaczej. Tym sposobem ze smutnej klatki trafił na karty książki. Mam nadzieję że rozkocha w sobie dzieciaki, które sięgną po książkę, tak jak to zrobił z siostrami Płoszaj lub jak wolicie Brylskimi.

„Tego poranka wiadomość, jaką ciepłym głosem przekazywała spikerka, dotyczyła tajemnicy skrywanej w starym budynku. A dokładnie rzecz biorąc – pałacu”.
Do Łodzi przyjeżdżają angielscy poszukiwacze skarbów, by odnaleźć złoto rzekomo ukryte na terenie pałacu Reinhardta Bennicha. Wszystkie lokalne media trąbią o niezwykłych gościach. Sprawą żywo interesują się również jedenastoletnia Jagoda Brylska i jej siostra Hanka. Pewnego dnia po szkole dziewczynki ruszają pod pałac, by na własne oczy zobaczyć prawdziwych poszukiwaczy skarbów. Gdy mały kundelek przynosi im w pyszczku torbę z tajemniczym pamiętnikiem Majordomusa, siostry nie zdają sobie sprawy, że właśnie zaczyna się jedna z największych przygód ich życia.

O Autorce:
Agnieszka Płoszaj – autorka powieści kryminalno-obyczajowych. Łodzianka, przedsiębiorca. Zadebiutowała w 2017 roku powieścią „Czarodziejka” (wyd. WAB), która otwiera cykl łódzkich kryminałów. Prowadzi warsztaty literackie dla dzieci. Propaguje czytelnictwo wśród najmłodszych poprzez liczne spotkania i wspólne czytanie książek w szkołach, przedszkolach i bibliotekach. Jest członkiem rady nadzorczej fundacji „Lorem”, wspierającej dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu. Prywatnie jest mamą Nataszy i Poli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj