„Xin chào! Wietnam dla dociekliwych”

0
1081

„Xin chào! Wietnam dla dociekliwych”
Tôn Vân Anh, Monika Utnik-Strugała
ilustr. Anna Kaźmierak
Dwie Siostry, premiera: 12 sierpnia 2020
wiek: 8+
seria: Świat dla Dociekliwych

Informacja wydawcy:

Szósty tom serii „Świat dla Dociekliwych”. Fascynujący przewodnik po Wietnamie – krainie smoków i myszojeleni, pól ryżowych i pływających wiosek.

Gdzie rośnie pieprz? Jak wygląda myszojeleń? Czy żółw może uratować kraj przed wrogiem? Po co w dżungli tunele?

Xin chào! Dzień dobry! Witajcie w Wietnamie – kraju, którego mieszkańcy piszą wiersze na kapeluszach, pływają w koszach i jedzą smocze oczy. Tu gra się na kamieniach, a spektakle wystawia na wodzie. W domach stoją ołtarze, wszystkie imiona coś znaczą, a zamiast „Jak się masz?” mówi się „Jadłeś już ryż?”. Obowiązują dwa różne kalendarze, a Nowy Rok jest świętowany przez dwa tygodnie.

Wielu Wietnamczyków od lat żyje w Polsce. Czas, byśmy i my poznali ich niezwykłą ojczyznę. A więc w drogę!

Tôn Vân Anh (ur. 1979) ‒ urodziła się w Wietnamie, do Polski przyjechała z rodziną jako nastolatka. Obroniła licencjat z socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje jako dziennikarka, tłumaczka i aktorka, a także jako asystentka kulturowa w podwarszawskiej szkole, gdzie pomaga wietnamskim dzieciom odnaleźć się w nowym środowisku. Jest działaczką wietnamskiej opozycji demokratycznej.

Monika Utnik-Strugała (ur. 1981) ‒ italianistka, autorka książek dla dzieci i dziennikarka związana z pismem wnętrzarskim „Weranda”, w którym prezentuje przede wszystkim włoski design. Autorka wydanej przez Dwie Siostry książki „Mamma mia! Włochy dla dociekliwych”.

Anna Kaźmierak (ur. 1983) ‒ absolwentka Edukacji Artystycznej oraz Grafiki i Malarstwa na ASP w Łodzi, malarka, ilustratorka i graficzka. Od kilku lat zgłębia tradycyjną kulturę polskiej wsi. Autorka wydanej przez Dwie Siostry książki „Turonie, żandary, herody. Wiejska maskarada”.

Partnerzy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj