„Nauka. To lubię”

0
1165

„Nauka. To lubię”
Dr Tomasz Rożek
Wilga, premiera: 12 sierpnia 2020
wiek: 9+

Informacja wydawcy:

Czy wydmy potrafią śpiewać? Od czego zależy kształt piorunów? Kto skonstruował najprecyzyjniejszy zegar na świecie? Dlaczego gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Zawsze się nad tym zastanawialiście, ale wstydziliście się zapytać? Teraz odpowiedzi leżą w zasięgu ręki.

„Nauka. To lubię” (Wydawnictwo Wilga) to wznowienie popularnonaukowej książki autorstwa znanego i cenionego dziennikarza dr. Tomasza Rożka. W każdym rozdziale młody czytelnik pozna odpowiedzi na najbardziej nurtujące go pytania dotyczące nauki. Autor opowiada o zjawiskach, z którymi spotykamy się zarówno na co dzień, jak i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. To jednak nie wszystko! Czytelnik znajdzie w niej również propozycje eksperymentów, które z łatwością można przeprowadzić w domowych warunkach. To świetna zabawa, a także nauka dla wszystkich ciekawych świata odkrywców, zarówno małych, jak i dużych.

O autorze

Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzi czytelników przez labirynt wiedzy. Pisze o zjawiskach, z którymi spotykamy się na co dzień, i o tych zachodzących daleko w kosmosie, odległych o lata świetlne. Odsłania tajemnice, nad którymi badacze głowią się od dawna, ale prezentuje również najnowsze odkrycia uczonych. Dowcipnie i przystępnie opisuje nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i procesy, a dzięki licznym przykładom z życia codziennego jego teksty, filmy, programy i audycje w radio, TV i Internecie pobudzają wyobraźnię i skłaniają do pogłębiania wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj