Powieść J.K. Rowling online

0
803

Od 11 sierpnia 2020 roku Wydawnictwo Media Rodzina rozpocznie publikację opowieści dla dzieci autorstwa J.K. Rowling w polskiej wersji językowej. Opowieść pt. Ickabog będzie się pojawiać w odcinkach na stronie www.ickabogkonkurs.mediarodzina.pl

J.K. Rowling napisała tę baśń ponad dekadę temu, by czytać ją do poduszki własnym dzieciom i właśnie teraz postanowiła się nią podzielić, by poprawić humor dzieciom, rodzicom i opiekunom w czasie pandemii koronawirusa.

Publikacja online pierwszych rozdziałów rozpoczęła się w języku angielskim we wtorek 26 maja, na oficjalnej stronie baśni (www.theickabog.com) i trwała od poniedziałku do piątku aż do 10 lipca. Stworzona z myślą o głośnym czytaniu opowieść jest baśnią osadzoną w fikcyjnej krainie i nie ma związku z wcześniejszymi dziełami autorki. Głównymi odbiorcami Ickaboga są dzieci między siódmym a dziewiątym rokiem życia, ale historia przypadnie do gustu całej rodzinie.

Ickabog ukaże się drukiem w listopadzie 2020 roku. J.K. Rowling przekaże wszystkie honoraria na rzecz organizacji wspierających osoby szczególnie poszkodowane w wyniku pandemii Covid-19 w Wielkiej Brytanii oraz na świecie.  

Zachęcamy dzieci do udziału w oficjalnym konkursie na ilustracje do książkowego wydania Ickaboga, który ruszy 11 sierpnia na stronie wydawnictwa Media Rodzina. J.K. Rowling nie zasiada w jury konkursu.

Warto pochwalić się zgłoszonymi w konkursie pracami w mediach społecznościowych za pomocą hashtagów #ickabogkonkurs #TheIckabog oraz #ickabog.

Więcej informacji o historii i konkursie będzie można znaleźć pod adresem ickabogkonkurs.mediarodzina.pl już we wtorek 11 sierpnia od godziny 16.00.

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj