„Tuli, tuli, cmok, cmok”

0
1414

„Tuli, tuli, cmok, cmok”
Anita Lehmann
przeł. Paulina Błaszczykiewicz
ilustr. Kasia Fryza
Kropka, premiera: 12 sierpnia 2020
wiek: 3+

Informacja wydawcy:

Całuski? Bardzo proszę! Ale tylko od rodziców… – nowość wydawnictwa Kropka

„Tuli, tuli, cmok, cmok” to ważna i zarazem urocza opowieść o dziecięcej wrażliwości i poszanowaniu przestrzeni osobistej. W księgarniach od 12 sierpnia.

Kiedy rodzina Emmy przychodzi w odwiedziny, dziewczynka zawsze jest przez wszystkich przytulana i obsypywana pocałunkami. Naprawdę za tym nie przepada! Jej stary wujek wygląda jak mors i ma szorstką brodę, a babcia Kora przypomina nietoperza i niepokojąco skrzypią jej łokcie, za to chuda ciotka z małymi ząbkami pachnie piwnicą. Emma nie cierpi kiedy ją przytulają… Wszystko zmienia się, kiedy jej tata przyprowadza do domu Tytana, wielkiego kosmatego psa, który kocha wszystkich odwiedzających, a najbardziej ich zapachy!

Książka nominowana do Deutscher Jugendliteraturpreis 2020 – rozstrzygnięcie konkursu w październiku.

O autorkach:

Anita Lehmann –
Autorka książek dla dzieci. Urodziła się w Bernie, mieszkała w Genewie, na Tajwanie i na Wyspach Galapagos. Ostatnio widziano ją z mężem, trójką dzieci i królikiem o imieniu Monty w Cambridge, w Wielkiej Brytanii.

Kasia Fryza (Katarzyna Księżopolska) –
Ilustratorka z Warszawy, zwyciężczyni konkursu na najlepsze ilustracje do książki zorganizowanego przez szwajcarskie wydawnictwo Helvetiq. Uwielbia ilustrowanie, projektowanie i podróże. Wraz z mężem, córeczką i psem od lat minivanem przemierza Europę. https://www.facebook.com/KasiaFryza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj