Urodziny Zakamarków

0
1061

Od wielu lat co roku, w (przed)ostatnią niedzielę sierpnia, Wydawnictwo Zakamarki spotyka się z czytelnikami – dziećmi oraz ich rodzicami, dziadkami, wujkami, ciociami, by świętować swoje urodziny, czyli – wspólnie cieszyć się, bawić i inspirować tym, co w naszych książkach.

Co roku spotykanie odbywa się gdzie indziej – gościli nas już: Republika Róż 2010, KontenerART 2011, CK Zamek 2012 i 2017, Park Starego Browaru 2013, Scena Wspólna 2014, Brama Poznania 2015, Muzeum Etnograficzne 2016, Stary Rynek 2018, PPNT Laboratorium Wyobraźni 2019.

W tym roku mieliśmy się zgromadzić na placu przy Concordii – ale rzeczywistość napisała inny scenariusz.

Z naszych pierwotnych planów pozostały:

– wystawa 18 sierpnia – 6 września 2020

plac przy Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3

WYSTAWA i ZABAWA z prezentami

Z okazji swoich 13 urodzin Wydawnictwo Zakamarki przygotowało wystawę prezentującą wybór najpopularniejszych serii i najbardziej lubianych bohaterów.

Wszystkich, którzy przyjdą obejrzeć wystawę, zapraszamy do ZABAWY – sprawdzenia, których bohaterów już znacie, a których może warto poznać!

Odpowiedzi na pytania zadane na 15 planszach należy przesłać na adres: promocja@zakamarki.pl.

W każdym tygodniu wystawy (18-23.08, 24-30.08, 31.08-06.09) piąta, dziesiąta, piętnasta, dwudziesta itd. osoba, która prawidłowo odpowie na więcej niż 10 pytań, otrzyma prezent książkowy – wybraną przez siebie książkę Zakamarków. Podobnie jak Pippi – rozdajemy prezenty z okazji własnych urodzin! W konkursie można wziąć udział tylko raz. Do zwycięzców zgłosimy się mailowo w ciągu tygodnia po zakończeniu danego cyklu konkursowego.

– kiermasz książek 30 sierpnia 2020 w godz. 12:00–16:00

przed siedzibą Zakamarków,ul. Romana Maya 1, Poznań

W ofercie książki Zakamarków z rabatem 30%, a także egzemplarze lekko uszkodzone wybranych tytułów z rabatem 50%. Polecamy również pluszowe maskotki Alberta, puzzle i bingo z Albertem oraz filmy DVD z bohaterami naszych książek.

Reszta została przeniesiona do sieci. Zapraszamy zatem na:

WIRTUALNE URODZINY

27-30 sierpnia 2020 od godz. 18:00

czwartek, piątek, sobota, niedziela:

27 sierpnia (czwartek)

godz. 18:00 – wirtualne spotkanie z Piją Lindenbaum i zabawa plastyczna inspirowana książkami o Nusi przygotowana przez Dom Bajek,

godz. 19:00 dla dorosłych – Małgorzata Swędrowska (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wykładowczyni, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, animatorka i autorka książek dla dzieci) opowie, jak czytać małym dzieciom.

28 sierpnia (piątek)

godz. 18:00 – wirtualne spotkanie z Åsą Lind i zabawa plastyczna inspirowana książkami o Piaskowym Wilku przygotowana przez Dom Bajek,

godz. 19:00 dla dorosłych – Agnieszka Cienciała (kulturoznawczyni, animatorka sztuki i trenerka rozwoju osobistego, wielbicielka literatury dla dzieci) opowie, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach z książką w ręce.

29 sierpnia (sobota)

godz. 18:00 – wirtualne spotkanie z Evą Susso i zabawa plastyczna inspirowana książką „Sto porad dla kłamczuchów” przygotowana przez Dom Bajek,

godz. 19:00 dla dorosłych – Katarzyna Skalska (dyrektor i redaktor naczelna Wydawnictwa Zakamarki, tłumaczka z jęz. szwedzkiego i francuskiego) opowie o książkach dla dzieci czytających samodzielnie i dla nastolatków

30 sierpnia (niedziela):

godz. 18:00 Zakamarkowy rodzinny quiz urodzinowy (do wygrania książki)

Szczegółowy program oraz linki do wydarzeń na FB oraz Zakamarkowej stronie internetowej.

O WYDAWNICTWIE ZAKAMARKI

Przez 13 lat działalności oddaliśmy w ręce czytelników ponad 270 książek dla dzieci i młodzieży.

Książek, które uważamy za piękne, wartościowe i mądre.

Cieszymy się, że są w domach naszych czytelników, że dzięki nim poznają świat, siebie i drugiego człowieka. Cieszymy się, że dzięki nim rodzice czy inni dorośli spędzają z dziećmi ważne chwile bliskości, refleksji i zabawy, że nasze książki inspirujądo rozmów i dyskusji, skłaniają do zadumy i śmiechu.

Specjalizujemy się w tłumaczeniu znanej i cenionej na całym świecie szwedzkiej literatury dziecięcej. Ofertę uzupełniamy książkami francuskimi.

Jesteśmy też bardzo aktywni na polu promocji czytelnictwa – zorganizowaliśmy setki warsztatów, spotkań, wykładów dla dzieci, rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy.

Z okazji 13 urodzin wznawiamy naszą pierwszą książkę, która ukazała się 23 sierpnia 2007 roku: Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren
(Christina Björk, il. Eva Eriksson, przeł. Hanna Dymel-Trzebiatowska).
Poprawione, uzupełnione i zaktualizowane wydanie tej szczególnej książki będzie dostępne od początku września.

Zapraszamy na Zakamarkową stronę internetową po informacje o książkach i wydarzeniach oraz na książkowe zakupy, a także na profile na Facebooku i Instagramie.

www.zakamarki.pl
FB  @WydawnictwoZakamarki
Insta @zakamarki

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj