Wirtualna Pracownia Kultury…

0
1215

czyli twórcze rozwiązania na niespokojną nudę, przygotowane specjalnie na (NIE)typowy czas pandemii.

Wirtualna Pracownia Kultury jest przestrzenią twórczej wolności i inspiracji, łączącą różne formy uczestnictwa w kulturze z elementami arteterapii, która, poprzez sztukę, uczy radzenia sobie z problemami, wspiera w procesie zmian i pomaga w oswajaniu rzeczywistości.

Wirtualna Pracownia Kultury jest miejscem dla młodych (i młodszych)  artystów. Dla Ciebie. Weź udział w warsztatach i wernisażach online! Opowiedz, namaluj, zaśpiewaj, zatańcz, wyklej, pokaż, powiedz, poczuj. Czekamy na Twoją opowieść i Twoje prace. Prześlij je do Pracowni. 
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

W Pokojach czeka wiele niespodzianek!  Już teraz obejrzeć można filmy z informacjami o materiałach potrzebnych do wykonania zadań, listę inspiracji oraz opisy prac do przesłania. Filmy ułatwią uczestniczenie w zajęciach i pomogą zrozumieć czym jest arteterapia.

Warsztaty w Wirtualnej Świetlicy prowadzone są w 8 dziedzinach! Do wspólnej zabawy zapraszają  artyści i animatorzy kultury: 

•       Katarzyna Jackowska-Enemuo, twórczyni Wędrownej Wytwórni Zdarzeń PARPARUSZA – Pokój Baśni, Pokój Muzyki

•       Joasia Mikołajczyk, arteterapeutka działająca w metodzie choreoterapii – Pokój Tańca

•       Marta Lipczyńska- Gil, wydawczyni „Hokus Pokus” i Magazynu „Ryms”- Pokój Literatury

•       Emka Kowalska, twórczyni portalu o książkach Obiboki.pl – Pokój Literatury

•       Alicja Pietruszka, animatorka kultury, aktorka Teatru Scena Elffów – Pokój Teatru

•       Karolina Witowska-Ćirlić, graficzka i artystka interdyscyplinarna – Pokój Sztuk

•       Anna Szawiel, aktorka, animatorka kultury – Pokój Filmu

•       Julia Żardecka, współzałożycielka O Odskoczni, inicjatywy pedagogiczno-cyrkowej – Pokój Przygody i Fotografii

•       Katarzyna Fronczak – artystka i pedagog – Pokój Przygody i Fotografii 

Dzieci uczestniczące w warsztatach wykonają projekty artystyczne inspirowane tekstami kultury. W wirtualnej przestrzeni mają możliwość dzielenia się swoją twórczością i pomysłami. Istotnym elementem warsztatów jest łączenie różnych form kultury z elementami arteterapii. Celem arteterapii  jest nauka radzenia sobie z problemami, wsparcie w procesie zmian, oswajanie rzeczywistości czyli przeciwdziałanie emocjonalnym i psychologicznym skutkom pandemii. Kultura i sztuka mogą być receptą na odzyskanie spokoju i równowagi. 

Koncepcja wykorzystania tekstów kultury do wsparcia psychologicznego przygotowywana została we współpracy z terapeutami z Pracownią Psychologii Praktycznej PePe. Obok materiałów edukacyjnych i psychologicznych związanych z warsztatami, na stronie Wirtualnej Pracowni Kultury znajdziemy inspiracje i opracowania z innych źródeł, zajmujących się upowszechnianiem kultury.

http://wpk.fundacjawezel.pl/
https://www.facebook.com/wirtualnapracowniakultury/
https://www.instagram.com/wirtualna_pracownia/

Projekt realizowany jest w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.

Celem programu jest finansowe wsparcie realizacji projektów prowadzonych on-line upowszechniających dorobek kultury i poszerzających obecność kultury w życiu społecznym.  Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.

Organizatorem projektu jest Fundacja Węzeł  prowadząca nieodpłatną działalność w zakresie celów statutowych m.in. łatwego i równego dostępu do kultury, wspierania społeczności lokalnych, szczególnie w zakresie integracji mikrogrup, działań na rzecz młodych odbiorców i uczestników kultury m.in poprzez wydarzenia okołofilmowe organizowane przez Fundację w ramach festiwali filmowych.

(informacja nadesłana)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj