„Klimatyczni”

0
798

„Klimatyczni”
Olga Ślepowrońska
ilustr. Weronika Żurowska
Tekturka, premiera: 26 września 2020
wiek: 6+

Informacja wydawcy:

Klimatyczni to zwyczajni-niezwyczajni, którzy udowadniają nam, że każdy może zmieniać swój kawałek świata. A niemożliwe nie istnieje.
Zaczęłam pisać tę książkę (będąc w ciąży z Iduszką) na plaży w Portugalii. Kończyłam na poddaszu u Maszy Tanz i na oddziale patologii ciąży podczas bezsennych, cholestazowych nocy. Gdy moja córeczka pojawiła się na świecie, postawiłam ostatnią kropkę. Lekko się pisało. Niosły mnie silne emocje. Radość z przedstawiania innowatorów społecznych (chciałabym, aby byli doceniani jak gwiazdy rocka albo piłkarze). Lęk o świat, na który sprowadziłam nowego człowieka. I smutek, że tyle mówi się o problemach, a tak rzadko pokazuje rozwiązania. Wierzę w moc książek – Olga Ślepowrońska, autorka.

Klimatyczni są utrzymani w niesamowicie klimatycznym nastroju. I ten klimat czuć wszędzie. W słowie, narracji i na nietuzinkowych ilustracjach. I co jest najpiękniejsze, a tym samym potwierdza wiarygodność przekazu – niezwykle intensywnie czuć również pasję autorki i jej niesamowite zaangażowanie w ochronę środowiska oraz chęć czynienia tego świata lepszym – Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj