„Historia świata na czterech łapach”

0
1056

„Historia świata na czterech łapach”
Mackenzi Lee
ilustr. Petra Eriksson
przeł. Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Media Rodzina, premiera: październik 2020

Informacja wydawcy:

Historia świata na czterech łapach –  kompendium wiedzy o psach, które przyłożyły łapę do historii świata.

SIAD! ZOSTAŃ! LEŻEĆ!
A jeśli leżeć, to najlepiej z książką „Historia świata na czterech łapach”.
To nie psypadek, że właśnie psy stały się wiernymi towarzyszami człowieka. Wszyscy znamy Łajkę – pierwszego psa w kosmosie. Ale kto wie, że suczka Isaaca Newtona niemal zrujnowała mu życie, a czworonóg Alexandra Grahama Bella pomógł w wynalezieniu telefonu? Albo że Napoleon Bonaparte miał na pieńku z psami? (Serio, serio!).
Historia świata na czterech łapach to książka historyczna, o jakiej wam się nie śniło. Można w niej znaleźć opowieści o psach – prawdziwych, mitycznych i takich, które łączą w sobie oba te elementy – oraz oczywiście o ludziach.
„W zależności od czasu i miejsca poglądy dotyczące psów i ich roli w społeczeństwie ogromnie się różniły. Psy bywały ulubieńcami domu, towarzyszami, myśliwymi, siłą roboczą, obrońcami, szkodnikami, przedmiotem eksperymentów; były czczone, upamiętniane, budziły lęk, odrazę, nienawidzono oraz kochano je i wszystko pomiędzy”. (Fragment przedmowy)
Psysięgamy, to prawdziwa kopalnia wiedzy! Wiedzy podanej w sposób uroczy i zabawny, gwarantujący niekontrolowane wybuchy śmiechu!
Mackenzi Lee studiowała w Simmons College, który ukończyła z tytułem licencjatu z historii oraz magistra z twórczego pisania dla dzieci i młodzieży, a książki jej autorstwa otrzymały status bestsellerów „New York Timesa”. Mieszka w Bostonie, gdzie zarządza księgarnią, pije colę i głaszcze każdego napotkanego psa.

„Historia świata na czterech łapach” to wspaniała lektura dla wszystkich psiarzy i doskonały, nietuzinkowy, prezent dla każdego wielbiciela czworonogów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj