„Urodzinowy sekret”

0
1357

„Urodzinowy sekret”
Eric Carle
ilustr. Eric Carle
przeł. Monika Perzyna
Tatarak, premiera: grudzień 2020
wiek: 2+

Informacja wydawcy:

Nadchodzą urodziny Tomka. Ale tym razem czeka na niego nie prezent, tylko list. W liście jest ukryta informacja, gdzie znajduje się jego prezent.
Spróbuj wraz z Tomkiem wyjaśnić sekret…
W książce dzieci i rodzice będą mogli wspólnie zgadywać, rozpoznawać kształty, a nawet czytać.

Eric Carle jak zwykle ma dla czytelnika masę niespodzianek!

Eric Carle (ur. 1929) Amerykanin, Eric Carle to dziś instytucja: malarz, ilustrator, twórca muzeum ilustracji książki dziecięcej. Na książeczkach jego autorstwa (których sprzedano 88 milionów) wychowały się całe pokolenia. Rozpoznawalne na całym świecie, charakterystyczne ilustracje, wykonane techniką kolażu, stały się jedyną w swoim rodzaju marką, za którą kryją się wysokie wartości artystyczne, dobra zabawa i edukacja. Eric Carle pokrywa skrawki papieru farbami akrylowymi – czasem używając szerokiego pędzla, czasem wąskiego, a czasem po prostu palców, gąbki lub innych narzędzi pozwalających uzyskać pożądaną teksturę. Następnie wycina i składa w piękne, kolorowe obrazy. Wiele z jego książek ma wycinanki, mrugające światełka, a nawet wydaje dźwięki.

Tematem historii jest zwykle natura, a książki Carle’a są nie tylko ciekawe i zabawne, ale pozwalają się czytelnikowi nauczyć czegoś nowego o otaczającym świecie. W swoich ilustrowanych opowieściach Carle porusza nie tylko uczucia dzieci, ale także ich ciekawość świata i kreatywność, a także stymuluje ich rozwój intelektualny. To właśnie dlatego jego książki odniosły taki sukces. Najbardziej znana książka Erica Carle, to wydana również i w Polsce przed kilku laty, a obecnie wznowiona przez Tatarak “BARDZO GŁODNA GĄSIENICA”, unikalna pozycja dla najmłodszych, przetłumaczona na 47 języków i sprzedana w 29 milionach egzemplarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj