„Wszystkie kolory świata”

0
2271

„Wszystkie kolory świata”
opracowanie zbiorowe
Agora, premiera: 16 lutego 2021
wiek: 9+

Informacja wydawcy:

Książka dla dzieci na rzecz równości i tolerancji

Choć często bardzo się różnimy, łączy nas bardzo wiele. I każdy z nas ma prawo do bycia sobą, bezpieczeństwa i szacunku.

„Wszystkie kolory świata” to zbiór 20 historii na rzecz empatii, równości i otwartości, przeznaczony dla dzieci w wieku 9-12 lat. Książka, która narodziła się z potrzeby serca i odruchu solidarności z dziećmi wykluczanymi i szykanowanymi z powodu swojej inności.

Żaba-indywidualistka, która nie umie być jak inne zielone żaby. Biała wiewiórka, która marzy, by być jak rude koleżanki. Dziadek, który wyszedł z szafy. Szkolna drużyna piłkarska, która na znak solidarności z wyszydzanym kolegą postanawia wesprzeć go w zaskakujący sposób.

Każda z tych opowieści odwołując się do empatii, przynosi nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat. 

Miłość może natchnąć do stworzenia opowieści. Może połączyć moce najlepszych z najlepszych, którzy chcą, abyśmy żyli w lepszym świecie, z którego owszem, nie wyeliminujemy bólu, ale możemy usuwać cierpienie. A opowieść (…) jest arcynarzędziem miłości – ma bowiem wyjątkową moc otwierania serc i umysłów” – pisze w przedmowie „Wszystkich kolorów świata” Przemek Staroń.

43 znakomitych artystów – autorek i autorów, ilustratorek i ilustratorów, całkowicie charytatywnie zaangażowało się w pomoc dzieciom:  Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Daniel de Latour, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek.

Autorem wstępu jest Przemek Staroń, książkę opracowała graficznie Dorota Nowacka, a przygotowaniem ilustracji do druku zajęła się Daria Szadkowska. Autorem ilustracji okładkowej jest Paweł Pawlak.

Dochód z książki przeznaczony jest na wsparcie 116 111 telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Partnerzy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj