„Dziadek Tomek”

0
1318

„Dziadek Tomek”
Ilustracje: Štěpán Zavřel
Opracowanie tekstu: Mafra Gagliardi
Tłumaczenie: Ewa Nicewicz
Tatarak, premiera: 29 marca 2021
wiek: 4+

Informacja wydawcy:

Dziadek Tomek ma fantazję, a w jego towarzystwie wszystkie dzieci są zachwycone i nikt się nie nudzi. Do czasu…

Pewnego dnia Burmistrz oznajmia, że w trosce o dobrostan i bezpieczeństwo wszystkich babć i dziadków zostaną oni oddelegowani do miejsca, które zwie się „Szczęśliwym Domem”. Aby szczęście babć i dziadków było pełne, mają oni od tej pory spędzać czas w swoim towarzystwie, grać w szachy i uprawiać gimnastykę. Do akcji wkraczają „dziadkołapacze”, którzy wyłapują niezbyt skorych do współpracy seniorów. Również dziadek Tomek zostaje pochwycony, akurat podczas wyścigu wrotkarskiego. Pod osłoną nocy autobusy wywożą babcie i dziadków do „Szczęśliwego Domu”. 
Dzieci są smutne i dopytują o swoich bliskich. Dopiero po dłuższym czasie mogą ich zobaczyć w telewizji – „Szczęśliwy Dom” jest faktycznie piękny i znakomicie wyposażony. Ale dzieci od razu widzą, że babcie i dziadkowie wcale nie są w nim szczęśliwi… Powstaje plan ich oswobodzenia. Czy akcja ratunkowa się powiedzie? Przeczytajcie koniecznie!


Książka ukaże się w serii „Ja, Europejczyk”, premiera w marcu 2021.

Štěpán Zavřel – ilustrator, malarz i filmowiec. Urodził się w Czechosłowacji, studiował w Pradze, Monachium, Rzymie i Londynie, aby wreszcie znaleźć swoją małą ojczyznę w Sarmede, we Włoszech. Przez lata stworzył swój własny, unikalny styl malarski: wyrafinowany, pełen emocji i liryczny.

W ciągu najbliższych dwóch lat, dzięki programowi Kreatywna Europa, wydawnictwo Tatarak opublikuje sześć książek jego autorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj