„Koala, który się trzymał”

0
1095

„Koala, który się trzymał”
Rachel Bright
ilustr. Jim Field
przeł. Barbara Supeł
Zielona Sowa, premiera: 25 października 2017
wiek: 4+
seria: PICTUREBOOK

Odważ się i puść

Boimy się zmian. Zmiany nie są łatwe. Coś nowego pociąga, ale i przeraża. „Koala, który się trzymał”, to opowieść o tym właśnie lęku. Lęku przed tym co tak inne od codziennej rzeczywistości. Koala mieszka wysoko, w koronie drzewa. W swoim małym, zielonym królestwie ma wszystko czego potrzebuje. Liście i gałęzie. No i widok na dół. Na tętniącą życiem ziemię, po której biegają inne zwierzęta. Miło byłoby do nich dołączyć choć na chwilkę, prawda? Choć z drugiej strony na ziemi czyha przecież pełno niebezpieczeństw. Nieee, lepiej już zostać w górze.

Czasem życie pokazuje nam jednak, jak mało mamy do powiedzenia w kwestii zmian. One po prostu zachodzą. I tak drzewo Koali po prostu runęło. I już nie było wyboru… No cóż, jak się okazuje, wcale nie ma się czego bać. A do tego ma się nareszcie wolne od trzymania łapki.

Książka Rachel Bright ma fajny, duży format, piękne ilustracje, a do tego świetny polski przekład. Po prostu dobrze się to czyta na głos. A to przecież, w przypadku literatury dziecięcej, nie jest bez znaczenia. Okazji do jej przeczytania też nigdy nie braknie. W życiu młodego człowieka zmiana czyha właściwie za każdym rogiem. A może zainspiruje do zmian nawet dorosłych? Czasem warto opuścić swoja strefę komfortu.

Anna Wiśniewska-Kocik

****

Informacja wydawcy:

Przezabawna historia dla każdego, kto (nie) lubi odpuszczać!

Poznajcie Koalę, który najbardziej na świecie lubi: spać, żuć, a ponad wszystko uwielbia się TRZYMAĆ.

Dlatego też niechętnie schodzi ze swojego drzewa. Gdy jednak okoliczności niespodziewanie zmuszają go do opuszczenia ulubionego miejsca, okazuje się, że świat nie jest aż tak straszny, jak mu się do tej pory wydawało. Przecież można zrobić tyle fascynujących rzeczy, kiedy nic cię nie trzyma!

„Koala, który się trzymał” to kolejny świetny tytuł w dorobku uznanego ilustratora Jima Fielda, autora m.in. ilustracji do książek z serii „Królik i Misia”, które natychmiast podbiły serca dzieci, jak i rodziców na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj