„Mysz, która chciała być lwem”

0
986

„Mysz, która chciała być lwem”
Rachel Bright
ilustr. Jim Field
przeł. Barbara Supeł
Zielona Sowa, premiera: 25 października 2017
wiek: 4+
seria: PICTUREBOOK

Nauka ryczenia

Czy jesteś małą myszką, której nikt nie zauważa, czy wielkim groźnym lwem, z którym,dla odmiany, liczą się wszyscy? Właściwie nie ma to znaczenia. Każdy i tak się czegoś boi. Mała mysz tak bardzo chce zostać dostrzeżona przez innych, że postanawia nauczyć się ryczeć. A gdzie znajdzie lepszego nauczyciela, niż na wysokiej skale? To miejsce zarezerwowane przecież dla króla zwierząt, który potrafi ryczeć jak nikt inny. Stosując się do rady babci – „Pamiętaj, droga wnusiu, gdy będziesz w potrzebie; Chcąc odmienić życie – najpierw odmień siebie”, mysz wyrusza w podróż na szczyt granitowej skały, nie ma w końcu nic do stracenia. Finał opowieści jest zaskakujący, jak się okazuje lew i mysz mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi.

Kolejna z kolekcji „terapeutycznych” książek Rachel Bright ma za zadanie dodać odwagi wszystkim, którzy chcieliby zostać wreszcie dostrzeżeni. Czy jesteś mały, czy jesteś duży, na pewo czegoś się boisz, ale znajdziesz też w sobie dość odwagi żeby zacząć w końcu działać. Co masz do stracenia? Boj się i działaj.

Duży format książki, ładne ilustracje i świetny przekład to dodatkowe, obok wspierającego przekazu, atuty książki. 

Anna Wiśniewska-Kocik

****

Informacja wydawcy:

Siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze!

Poznajcie małą Mysz, która najbardziej na świecie chciałaby żeby inni zwracali na nią uwagę. Bycie małym nie jest łatwe… Mysz chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar okazuje się DUŻYM problemem. Dochodzi do wniosku, że jedynym stworzeniem, które może jej pomóc, jest wielki i groźny lew. Kiedy zbiera się na odwagę, by poprosić go o lekcje ryczenia dzieje się coś, co całkowicie ją zaskakuje. Okazuje się, że siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze.

„Mysz, która chciała być lwem” to kolejny świetny tytuł w dorobku uznanego ilustratora Jima Fielda, autora m.in. ilustracji do książek z serii „Królik i Misia”, które natychmiast podbiły serca dzieci, jak i rodziców na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj