Myśli Teo

0
1577

„Myśli Teo”
Agata Królak
ilustr. Agata Królak
Hokus-Pokus, październik 2019
wiek: 3+

Kto pyta nie błądzi… znamy to przysłowie doskonale. 

Mały Teo w autorskiej książce Agaty Królak zastanawia się, gdzie mieszkają jego myśli… Patrząc przez okno na padający deszcz zadaje sobie pytania: Czy myśli mieszkają w głowie? A może w domu ? Czy kiedy urośnie, to one urosną razem z nim?

Teo ma trudny orzech do zgryzienia. Jest kilkuletnim chłopcem, który wielu zjawisk nie rozumie, ale bardzo chce je poznać. Jest małym filozofem, który pyta….

Akurat w przypadku myśli odpowiedź jest dość jednoznaczna – powstają w mózgu. Na końcu książki jest krótki i bardzo plastyczny opis. Ale w tej książce dociekanie chłopca jest najciekawsze i najważniejsze – to, w jaki sposób myśli o myślach. Świetne pomysły Teo dają nam, dorosłym pośrednikom, wiele do myślenia…

Obrazkowa książka „Myśli Teo” to pochwała dziecięcej ciekawości, swobody w formułowaniu myśli, wrażliwości. Każda rozkładówka to wielki świat małego człowieka.

Ilustracje  Agaty są  inteligentne, dowcipne, dobrze oddają fantazję dziecka. Prowadzą nas przez proces myślenia kilkulatka od początku do końca. To bardzo spójna i dobrze zaprojektowana książka. Idealna dla nieskażonych żadnymi schematami umysłów dzieci, otwiera, pomaga zrozumieć funkcjonowanie człowieka i świata.

Marta Lipczyńska-Gil, notka o książce ukazała się w katalogu „Nowe książki dla dzieci i młodzieży 2020”.

****

Informacja wydawcy:

5-letni Teo zadaje egzystencjalne pytanie – gdzie mieszkają jego myśli. Czy w głowie, czy w domu, czy jak urośnie, to będą większe…

Duże pytania małego człowieka. Nie da się nie polubić Teo, jego burzy rudych loków, zadziornego nosa i piegów.

Książka idealna dla ciekawskich kilkulatków. Charakterystyczna, prosta, ale fikuśna kreska Agaty Królak, artystki po ASP w Gdańsku. Dużo dowcipu, gry słów! Polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj