„Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Rzymie”

0
956

„Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Rzymie”
Chae Strathie
ilustr. Marisa Morea
przeł. Patrycja Zarawska
Wilga, premiera: 14 kwietnia 2021
wiek: 6+

Informacja wydawcy:

Kolejna część przebojowej serii o życiu dzieci w starożytności. Tym razem zawędrujemy do Rzymu i podejrzymy codzienność jego najmłodszych mieszkańców.

Sprzątanie pokoju? Kolejna praca domowa do odrobienia? Wyniesienie śmieci? MYŚLISZ, ŻE TAK CI ŹLE? Wolałbyś prać swoje ubrania za pomocą chwastów, a nie proszku do prania? A co powiesz na chodzenie do szkoły siedem dni w tygodniu? Co na obiad? Może zasmakowałbyś w pieczonej koszatce? A czy byłbyś zadowolony, gdyby Twoja mama pozbywała się wszy z Twojej głowy za pomocą koziej kupy? I czy naprawdę chciałbyś znaleźć w publicznej toalecie jedną, wspólną dla wszystkich gąbkę do wytarcia pupy?

„Myślisz, że tak ci źle?” to seria trzech książek opowiadających o tym, jak wyglądało życie dzieci w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie. Fakty podane zostały z dużym poczuciem humoru, ale też z dbałością o merytorykę. To seria, która zapewni dużo zabawy, a jednocześnie przekaże sporo informacji o życiu ludzi w odległych czasach w różnych zakątkach świata.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę:

  • Poznajemy historię nie za pomocą nudnych historycznych faktów, ale poczucia humoru. Zabawny sposób prezentacji – jeśli myślisz, że tak ci źle, to… – może zaciekawić dziecko wiedzą, która do tej pory mogła się mu wydawać nudna.
  • Książka przede wszystkim o dzieciach – dla dzieci o dzieciach (ale również inne fakty, przez co dziecko uczy się całościowo).
  • Duże poczucie humoru, zamiast „suchej” treści
  • Świetne, zabawne ilustracje, które pomogą zrozumieć tekst; dopełniają go i na pewno pozwolą na łatwiejsze przyswojenie niełatwej wiedzy.
  • Książki nie są przeładowane faktami, ale przybliżają „dziwne” dawne czasy współczesnym dzieciakom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj