„O Fretce, która dała się porwać wiatrowi”

0
1017

„O Fretce, która dała się porwać wiatrowi”
Marta Guśniowska
ilustr. Marta Kurczewska
Wilga, premiera: 19 maja 2021 r.
wiek: 3+

Informacja wydawcy:

Co się stanie, jeśli tchórzliwa tchórzofretka zostanie porwana ze swojego bezpiecznego domu przez… wiatr? Spotka ją cała seria zwariowanych przygód i niezwykłych przyjaźni! Nowa prześmieszna książka Marty Guśniowskiej pozwoli najmłodszym czytelnikom oswoić strach i lęk przed nieznanym!

Książka opowiada o tchórzofretce – w skrócie Fretce – która nie przekracza progu swojego domu. Nigdy z domu nie wychodzi i nikogo do niego nie wpuszcza. Tylko tu czuje się bezpiecznie, czytając ulubione książki o podróżach. Któregoś dnia (przez zupełny przypadek) Fretkę porywa wiatr – nie jest jednak złym porywaczem, a przyjaznym, ciepłym wiatrem, który uwielbia wszystkie stworzenia. Fretka, nieprzyzwyczajona do podobnych przygód, chce jak najszybciej wracać. Wiatr ani myśli jednak odstawiać małego tchórza do domu. Tak zaczyna się podróż Fretki, podczas której trafia w różne miejsca i spotyka kolejne stworzenia: ćmę, pingwina, strusia, lwa. Rozmowa z każdą z tych postacie uświadamia Fretce, że – co tu dużo mówić – świat jest naprawdę piękny, a chowanie się w domu przed innymi to nie najlepszy pomysł na spędzenie życia.

Książka „O Fretce, która dała się porwać wiatrowi” to mądra, ciepła opowieść, idealna dla przedszkolaków autorstwa jednej z najlepszych polskich twórczyń dla dzieci – Marty Guśniowskiej! Poręczne wydanie w twardej oprawie i piękne ilustracje Marty Kurczewskiej spodobają się najmłodszym odbiorcom!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj